سلامت

یوگا قند خون را کاهش می دهد

از بین بردن بی‌تحرکی با دوره‌های کوتاه یوگا به میزان قابل توجهی قند خون افراد سالم را کاهش می‌دهد.

به گزارش در لحظه، تحقیق جدید، تاثیر جلسات کوتاه یوگا و تای‌چی را بر کنترل قند خون، تمرکز و بهزیستی کلی در افراد سالم روشن کرده است. در حال حاضر، رفتار بی‌تحرک، یک عامل خطر شناخته شده برای مسائل مختلف سلامتی است. از طریق رویکردهای نوآورانه‌ای که می‌تواند درک ما را از حفظ سلامت در این سبک زندگی پشت میز نشینی متحول کند. مورد توجه قرار گرفته است.

تحقیق کنونی، شامل ۱۵ بزرگسال (با میانگین سنی ۲۶ سال، ۸ زن) بود. تحت یکی از سه پروتکل نشستن بدون وقفه (گروه کنترل)، نشستن غیرمداوم با سه دقیقه یوگا در هر ۳۰ دقیقه، یا سه دقیقه ورزش تای‌چی در هر ۳۰ دقیقه قرار گرفتند. این جلسات ۷.۵ ساعت طول کشید. شامل یک رژیم غذایی استاندارد بود. امکان ارزیابی جامع تأثیر بر سلامت متابولیک و سلامت کلی شرکت‌کنندگان را فراهم می‌کرد.

نتایج حاصل از این تحقیق نشان داد که مداخله یوگا منجر به کاهش قابل توجه سطح گلوکز در زیر منحنی در مقایسه با گروه کنترل شد. نشان‌دهنده پیشرفتی بالقوه در راهبردهای کنترل قند خون است. همچنین، گروه تای‌چی روندی در جهت سطوح گلوکز پایین‌تر نشان داد. اگرچه این تفاوت از لحاظ آماری معنی‌دار نبود.

حفظ تمرکز و سلامت

این مداخلات، تمرکز یا سلامت را به خطر نینداخت. در حالی که تمام گروه‌ها کاهش میانگین غلظت را در طول روز تجربه کردند. گروه تای‌چی حفظ تمرکز و سلامت بهتری را در مقایسه با گروه کنترل نشان داد. این یافته‌ها راه‌های جدیدی را برای مبارزه با اثرات نامطلوب زمان طولانی‌مدت بی‌تحرکی نشان می‌دهد.

قطع کردن روال نشستن با فعالیت‌های کوتاه و متمرکز مانند یوگا و تای‌چی به‌عنوان راهبردی موثر برای تنظیم سطح گلوکز خون و در عین حال حفظ تمرکز و سلامت کلی ظاهر می‌شود. با وجود چالش‌های سبک زندگی مدرن، این تحقیق بینش عملی در مورد مداخلات ساده و در عین حال قدرتمند ارائه می‌کند . می‌تواند به سلامت متابولیک بهتر و سرزندگی کلی کمک کند.

یافته‌های این تحقیق در مجله Physical Activity and Health منتشر شده است.

منبع: بهداشت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا