اخبار سیاسی

قحطی گسترده در نوار غزه

مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا اعلام کرد، غیرنظامیان در غزه با احتمال مرگ از گرسنگی با نزدیک شدن زمستان و ازدحام جمعیت در پناهگاه‌های غیر امن مواجه می‌شوند.

به گزارش در لحظه، برنامه جهانی غذا هشدار داد که نوار غزه با قحطی گسترده روبه‌رو است و تمام ساکنان این منطقه به کمک‌های غذایی نیاز فوری دارند.

سندی مک‌کین، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا اعلام کرد، غیرنظامیان در غزه با احتمال مرگ از گرسنگی با نزدیک شدن زمستان و ازدحام جمعیت در پناهگاه‌های غیر امن مواجه می‌شوند. غزه با کمبود شدید مواد غذایی و آب روبه‌رو است و کمک‌هایی که از طریق مرزها وارد این منطقه می‌شود، بسیار اندک است. تنها امید نجات ساکنان غزه ایجاد گذرگاه امن دیگری برای ورود کمک‌های بشردوستانه به ویژه مواد غذایی ضروری، است.

به نقل از خبرگزاری آناتولی، وی گفت: مواد غذایی که وارد غزه شده‌است، تنها هفت درصد از نیاز روزانه ساکنان را برطرف می‌کند. کمبود سوخت مانع ورود کمک‌های غذایی به ساکنان غزه می‌شود. کامیون‌هایی که سه‌شنبه گذشته از مصر وارد غزه شد هنوز محموله خود را به دلیل کمبود سوخت به دست غیرنظامیان نرسانده‌اند.

تمام ساکنان غزه به کمک غذایی نیازمندند

از سوی دیگر عبیر عطیفه، سخنگوی منطقه‌ای برنامه جهانی غذا در خاورمیانه گفت: مردم غزه حتی نمی‌توانند به یک وعده غذایی در روز دست یابند و تنها غذاهای کنسرو شده به دست آنها می‌رسد. دستیابی به نان نیز بسیار دشوار شده‌است. اگر فورا سوخت و کمک‌های غذایی فراهم نشود، غزه با خطر گرسنگی شدید روبه‌رو خواهد شد. ۲.۲ میلیون نفر یعنی تقریبا تمام ساکنان غزه به کمک‌های غذایی نیاز دارند.

همچنین سازمان کمک رسانی آکسفام اعلام کرد، اسراییل از گرسنگی به عنوان سلاحی در جنگ غزه استفاده می‌کند. یک میلیون نفر به جنوب غزه کوچ کرده‌اند که برق و آب ندارند و غذای اندکی به دست آنها می‌رسد. ساکنان غزه در معرض مجازات جمعی قرار دارند.

اسراییل از هفتم اکتبر یعنی از زمان عملیات طوفان الاقصی توسط مقاومت فلسطین علیه اسراییل نوار غزه را محاصره کرده و مانع ورود غذا، دارو و سوخت به این منطقه می‌شود.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا