اخبار اقتصادی

گوشت باز هم گران شد

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اعلام اینکه در چند روز اخیر قیمت گوشت ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان افزایش یافته، گفت: علت این افزایش قیمت کاهش عرضه و گرانی دام در شهرستان‌ها بوده‌ است

به گزارش در لحظه، علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه در چند روز اخیر قیمت گوشت ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان افزایش یافته است. گفت: علت این افزایش قیمت کاهش عرضه و گرانی دام در شهرستان‌ها بوده‌ است.

وی ادامه داد: دام تهران از استان‌های دیگر تامین می‌شود. در نتیجه هر تغییر قیمتی در شهرستان‌ها بر روی قیمت گوشت در تهران نیز اثر می‌گذارد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی اضافه کرد. در چند سال گذشته دام‌های مولد زیادی را به علت گرانی نهاده از دست داده‌ایم. دامداران دام‌هایشان را روانه کشتارگاه کرده‌اند. از طرف دیگر امسال تا حدی بارش و رویش در غرب کشور خوب بوده. دامداران نهاده ذخیره کرده‌اند و دامدارانی که توانسته‌اند. دام‌هایشان را نگه‌دارند قصد دارند آنها را در بازار بهتری عرضه کنند.

به گفته وی در حال حاضر قیمت شقه گوسفندی به کیلویی ۴۷۰ تا ۴۷۵ هزار تومان رسیده. قیمت آلایش گوسفندی از جمله دنبه و جگر نیز افزایش یافته است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در پایان گفت: شرکت پشتیبانی امور دام و وزارت جهادکشاورزی گوشت تنظیم بازاری به بازار تزریق می‌کند. همین باعث شده که قیمت‌ها متعادل شود و قرار است این روند تا عید ادامه داشته باشد. معتقدیم اگر این گوشت وارد بازار نمی شد قیمت گوشت به بیش از این مقدار می‌رسید.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا