اخبار اقتصادی

تخم مرغ گران شد؟

قیمت روز تخم در تاریخ ۴ آذر ۱۴۰۲ اعلام شد

به گزارش در لحظه، قیمت تخم‌مرغ در بازار روز برای تاریخ ۴ آذر ۱۴۰۲ اعلام شد. که بر اساس آن هر بسته تخم‌مرغ ۲۰ عددی ۱۱۰ هزار تومان است.

قیمت تخم‌مرغ بسته‌بندی شدر بسته ۶ عددی ۵۸ هزار تومان است. برای خرید بسته ۹ عددی هم باید ۴۴ هزار تومان پرداخت کنید. بر این اساس خرید بسته‌های بزرگ تر تخم‌مرغ به صرفه تر خواهد بود.

قیمت هر شانه تخم‌مرغ ۲۰ عددی هم امروز ۱۱۰ هزار تومان اعلام شده است.

عده‌ای از افراد ترجیح می‌دهند. از تخم‌مرغ‌های محلی استفاده کنند. این محصول نسبت به تخم‌مرغ‌های دیگر کمی گران است. بر این اساس هر بسته ۹ عددی تخم‌مرغ محلی در بازار ۴۴ هزار تومان قیمت دارد.

افزایش تولید تخم مرغ

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: با افزایش حداقل ۱۰۰ هزارتنی تولید تخم‌مرغ نسبت به سال قبل پیش‌بینی می‌شود. که تولید به یک میلیون و ۳۰۰ هزارتن برسد. رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران میهن نرخ منطقی هر عدد تخم‌مرغ فله در خرده فروشی‌ها را حدود ۴ هزارتومان اعلام کرد. و افزود: عرضه با نرخ‌های بالاتر گرانفروشی است.

تخم‌مرغ ماده غذایی پر ارزش است. که یک عدد آن معادل ۳۰ گرم انوع گوشت، یک چهارم انواع مغزها مانند بادام و گردو ارزش غذایی دارد. این محصول غذایی یکی از غذاهای مورد علاقه سفره‌های ایرانی است. که در وعده‌های مختلف هم می‌توان استفاده کرد.

تخم‌مرغ بیشتر در صبحانه‌ها و میان وعده‌ها استفاده می‌شود. که می‌تواند با پروتئین سرشار، مواد معدنی و وتیامین‌های فراوان به افزایش سلامتی کمک کند و حتی از برخی بیماری‌ها نیز پیشگیری کند.

اقتصادآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا