اخبار اقتصادی

پیش بینی قیمت سکه امروز یکشنبه (5 آذرماه)

قیمت سکه در معاملات نقدی روز گذشته با رشد 350 هزار تومانی به کف کانال 29 میلیون تومان برخورد کرد. در شرایط کنونی برخی از معامله‌گران پیش‌بینی می‌کنند که قیمت سکه امروز بین خاکریز ۲۸ و ۲۹ میلیون تومان نوسان خواهد کرد.

به گزارش در لحظه، بازار سکه در اولین روز هفته جاری شاهد یکه‌تازی جناح افزایشی بود. آن‌طور که شواهد نشان می‌دهد. روز شنبه قیمت هر قطعه سکه امامی در معاملات نقدی تهران با افزایش تقریباً ۳۵۰ هزارتومانی از مرز ۲۸ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان به کف کانال ۲۹ میلیون تومان برخورد کرد.

رشد قیمت سکه در حالی اتفاق افتاد که شرایط آتش‌بس میان طرفین جنگ غزه برقرار شده و پیش‌بینی می‌شد. با افت تنش‌ها در نوار غزه قیمت ارز و سکه در تهران نزولی شود. اما حالا به عقیده برخی از تحلیلگران ارزی، افت نرخ‌های بیشتر در بازار مستلزم انتشار اخبار جدی‌تر در رابطه‌ با بهبود مناسبات سیاسی – اقتصادی است.

در شرایط کنونی با اینکه نظر اکثر معامله‌گران این است. بازارساز اجازه صعود قدرتمند به قیمت دلار نمی‌دهد. برخی‌ها می‌گویند اگر نرخ دلار در روز دومین روز هفته نزولی شود احتمال اینکه سکه مرز ۲۹ میلیون تومان را از دست دهد وجود دارد.

انس جهانی طلا روی مقاومت مهم 2 هزار دلاری متوقف شده

قیمت طلای آب‌شده هم در معاملات نقدی دیروز مسیر رشد را دنبال کرد. به ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید. تکنکال کارها می‌گویند طلای آب شده در حال حاضر مقاومت محدوده ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را پیش رو دارد. از سوی دیگر در حال حاضر انس جهانی طلا روی مقاومت مهم 2 هزار دلاری متوقف شده و واکنش طلای جهانی در این هفته به این محدوده مقاومتی برای طلای آب شده اهمیت بسزایی دارد. از نظر فعالان اقتصادی مقاومت پیش روی طلای آب شده محدوده ۱۰ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان خط مقاومت کیو جنسن اندیکاتور ایچی کومو است.

در شرایط کنونی فنی‌کارها می‌گویند که سکه امامی در بازار امروز یکشنبه ۵ آذر، مرز مقاومتی ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و پس از آن، مقاومت ۲۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد. از سوی دیگر مرز حمایتی ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای سکه‌بازان مهم است که اگر شکسته شود. احتمال عقب‌نشینی تا نیمه کانال ۲۸ میلیون تومان محتمل خواهد بود. البته برخی از معامله‌گران پیش‌بینی می‌کنند. در روز جاری سکه بین خاکریز ۲۸ و ۲۹ میلیون تومان نوسان خواهد کرد.

منبع: اقتصاد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا