اخبار اقتصادی

پیش بینی قیمت سکه امروز شنبه (27 آبان)

سکه تا پیش از آخر هفته‌ای که گذشت در محدوده تنگ ۲۸ میلیون و ۸۰۰ تا ۲۹ میلیون ۲۰۰، گیر افتاده بود. اما با جهش نرخ انس طلای جهانی سکه ۲۹ میلیون ۲۰۰ را شکست و بالا رفت. اما پشت سکه را دلار خالی کرد و این‌طور که شد که به محدود قبلی خود بازگشت.

به گزارش در لحظه، معمولا لیدر سکه، دلار است. یعنی قیمت دلار بر سکه تاثیرگذارتر است تا قیمت انس جهانی طلا. برای همین هم هست که حباب سکه مطرح است. ارزش طلایی سکه چند میلیون کم‌تر از ارزشی است که این کالای سرمایه‌ای در بازار دارد.

در هر صورت برخلاف پیش‌بینی‌ها وقتی انس طلا بالا رفت و دلار ثابت ماند، بازار سکه ایران افزایشی شد. اما در نهایت چون دلار نه‌تنها بالا نرفت که کاهشی هم شد و به کانال ۵۰ هزار تومان برگشت، سکه راهی جز عقب‌نشینی نداشت. سکه دوباره برگشت به کانال ۲۸ میلیون تومان در حوالی ۲۸ میلیون و ۹۰۰ تومان ایستاد.

درباره امروز شنبه ۲۷ آبان هم می‌توان این‌طور تحلیل کرد که تا فاند (خبر بنیادین) از جنگ و کاهش یا افزایش تنش سیاست خارجی ایران به بازار نرسد، به احتمال قوی این محدوده قیمتی – ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان ای ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان – حفظ خواهد شد.

منبع: اکو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا