اخبار اجتماعی

طرح برخورد با تخلف پوشش پلاک موتورسیکلت‌ها از فردا اجرایی می شود

معاون پلیس راهور تهران گفت: به راکبین موتورسیکلت توصیه می‌شود اگر به هر دلیلی پلاک خود را پوشانده‌اند ابتدا رفع اثر کرده و بعد در معابر شهر تردد کنند.

به گزارش در لحظه، سرهنگ مؤمنی، معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: از فردا در سطح شهر تهران طرح جدیدی به نام طرح برخورد با تخلف پوشش پلاک موتورسیکلت‌ها با رویکرد رفع اثر در محل آغاز خواهد شد.

وی افزود: این طرح در چندین مرحله اجرا خواهد شد. مرحله اول اجرای این طرح فقط در منطقه ۱۲ شهر تهران انجام و از فردا در خیابان‌های جمهوری، مولوی، خیام و مصطفی خمینی اجرا خواهد شد.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: این طرح با تشکیل گروه‌هایی متشکل از تیم‌های پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، عوامل انتظامی شامل یگان امداد و پلیس پیشگیری و پلیس آگاهی و شهرداری تهران انجام می‌شود.

وی گفت: این گروه‌ها با حرکت در خیابان‌های منطقه ۱۲، اگر با موتورسیکلت‌هایی که در حاشیه خیابان‌ها و معابر پارک شده‌اند. پلاک‌های خود را به هر طریقی (مانند زدن برچسب، زدن ماسک، استفاده از هر وسیله دیگر) پوشانده باشند و یا در پلاک موتورسیکلت دستکاری کرده باشند، مواجه شوند می‌بایست در همان محل رفع اثر از پلاک صورت بگیرد.

اعداد آن باید به صورت واضح در دید قرار بگیرد

سرهنگ مؤمنی افزود: پس از رفع اثر باید پلاک قابل خواندن و رؤیت کامل باشد.  اعداد آن می‌بایست به صورت واضح در دید قرار بگیرد. مرحله اول طرح بیشتر تذکر دادن و آموزشی است که در هفته آتی این طرح در سراسر شهر تهران اجرا خواهد شد.

وی افزود: برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی هر فردی که پلاک خود را دستکاری نماید ۶ ماه تا یک سال حبس برای وی در نظر گرفته شده است.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ افزود: این طرح در مرحله اول فقط آموزشی است.  جریمه و توقیف نداریم و فقط رفع اثر در مورد پلاک انجام می‌شود که تمیز و خوانا باشد.

وی بیان داشت: یکی از موارد پوشش پلاک تخلفات راهنمایی و رانندگی است شاید برخی افراد سود جو برای دیگر مقاصد و حتی سرقت از این پوشش پلاک استفاده کنند.

سرهنگ مؤمنی اذعان داشت: به راکبین موتورسیکلت توصیه می‌شود هنگام خروج از منزل اگر به هر دلیلی پلاک خود را پوشش داده‌اند ابتدا رفع اثر کرده و بعد در معابر شهر تهران تردد کنند.

منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا