اخبار اجتماعی

طرح رفع اثر مخدوشی پلاک موتورسیکلت‌ها کلید خورد

سرهنگ مومنی گفت: از دیروز مرحله اول طرح رفع اثر مخدوشی پلاک موتورسیکلت‌ها در منطقه ۱۲ شهر تهران کلید خورده است.

به گزارش در لحظه، سرهنگ مومنی، معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: از روزگذشته در سطح شهر تهران طرح جدیدی به نام طرح برخورد با تخلف پوشش موتورسیکلت‌سواران با رویکرد رفع اثر در محل آغاز شده است.

وی افزود: این طرح در چندین مرحله اجرا خواهد شد. مرحله اول اجرای این طرح فقط در منطقه ۱۲ شهر تهران انجام و از فردا در خیابان‌های جمهوری، مولوی، خیام و خیابان شهید مصطفی خمینی اجرا خواهد شد.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ بیان کرد: این طرح با تشکیل گرو‌ه‌هایی متشکل از تیم‌های پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، عوامل انتظامی شامل یگان امداد و پلیس پیشگیری و پلیس آگاهی و شهرداری تهران انجام می‌شود.

وی گفت: این گروه‌ها با حرکت در خیابان‌های منطقه ۱۲، اگر با موتورسیکلت‌هایی که در حاشیه خیابان‌ها و معابر پارک شده‌اند. پلاک‌های خود را به هر طریقی (مانند زدن برچسب، زدن ماسک، استفاده از هر وسیله دیگر) پوشش پلاک و یا در پلاک موتورسیکلت دست‌کاری کرده‌اند مواجه شوند. می‌بایست و باید در همان محل رفع اثر از پلاک صورت بگیرد.

 هفته آتی این طرح در سراسر تهران اجرا می شود

سرهنگ مومنی افزود: پس از رفع اثر می‌بایست پلاک قابل خواندن و رویت کامل باشد. اعداد آن می‌بایست به صورت واضح در دید قرار بگیرد. البته در مرحله اول طرح بیشتر تذکر دادن و آموزشی است که در هفته آتی این طرح در سراسر شهر تهران اجرا خواهد شد.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی هر فردی که پلاک خود را دست‌کاری کند ۶ ماه تا یک سال حبس برای وی در نظر گرفته شده است. این طرح در مرحله اول فقط آموزشی است. جریمه و توقیف نداریم و فقط رفع اثر در مورد پلاک انجام می‌شود که تمیز و خوانا باشد.

وی بیان کرد: یکی از موارد پوشش پلاک تخلفات راهنمایی و رانندگی است شاید برخی افراد سودجو برای دیگر مقاصد و حتی سرقت از این پوشش پلاک استفاده کند. به راکبین موتورسیکلت توصیه می‌شود. هنگام خروج از منزل اگر به هر دلیلی پلاک خود را پوشش داده‌اند ابتدا رفع اثر کرده و بعد در معابر شهر تهران تردد کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا