اخبار اجتماعی

آخرین خبر از واریز پاداش خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲

در حالیکه فعلاً قرار است ۳۰ درصد پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۱ پرداخت شود، فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۲ نیز سؤالات و ابهامات متعددی درباره زمان واریز پاداش پایان خدمت خود دارند.

به گزارش در لحظه، تأخیرهای طولانی مدت در پرداخت مطالبات و حقوق فرهنگیان همواره به عنوان یکی از مسائل مورد اعتراض معلمان مطرح بوده است و در برخی مواقع برای دریافت این مطالبات، تجمعاتی مقابل مجلس، سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش شکل می‌گیرد.

هم‌اکنون در ادامه این وضعیت، فرهنگیان بازنشسته سال 1401، 14 ماه پس از بازنشستگی همچنان چشم انتظار واریز پاداش پایان خدمت خود هستند. در تماس‌های متعدد با خبرگزاری تسنیم نسبت به تأخیر در واریز پاداش پایان خدمت معترض هستند.

با وجود این اعتراضات، رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش به تازگی اعلام کرده است که فعلاً قرار است فقط 30 درصد پاداش پایان خدمت این افراد پرداخت شود.

فعلاً 6 هزار میلیارد تومان آماده است

به گفته وزیر آموزش و پرورش، به طور کلی پاداش بازنشستگی آموزش و پرورش، 21 هزار و 700 میلیارد تومان است و دولت نمی‌تواند همزمان تمام آن را پرداخت کند و فعلاً 6 هزار میلیارد تومان آماده است که به محض تأمین شدن این رقم، پاداش‌ها را می‌دهیم.کار کارشناسی این امر تمام شده و به محض پرداخت، دولت حتی یک روز هم درنگ نمی‌کند و پاداش بازنشستگان را پرداخت می‌کند.

علی فرهادی معاون وزارت آموزش و پرورش دراینباره گفت: تخصیص اعتبار توسط سازمان برنامه و بودجه انجام شده است و در مرحله تأمین نقدینگی در خزانه است به محض تامین توسط خزانه آمادگی پرداخت 30 درصد از پاداش پایان خدمت را داریم. معمولاً کار وقتی به خزانه می‌رود، اعتبار تأمین می‌شود و ممکن است واریز آن به بعد از حقوق آبان ماه موکول شود.

در حالیکه فعلاً قرار است فقط 30 درصد پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال 1401 پرداخت شود و تکلیف تأمین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه برای واریز باقیمانده این پاداش مشخص نیست، فرهنگیان بازنشسته سال 1402 نیز هیچ اطلاعی از زمان واریز پاداش پایان خدمت خود ندارند!

پیگیری های بی پاسخ

قاعده کلی بدین صورت است که معمولاً فرهنگیان بازنشسته با تاخیر طولانی مدت و گاه یک ساله پاداش پایان خدمت خود را دریافت می‌کنند؛ با این حال پیگیری  برای اطلاع از زمان واریز پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال 1402 تا لحظه تنظیم این مطلب از سوی وزارت آموزش و پرورش بدون پاسخ بوده است.

پیگیری برای دریافت و انتشار پاسخ مسئولان وزارت آموزش و پرورش درباره زمان واریز پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته ادامه دارد.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا