اخبار اجتماعی

وضعیت هوای تهران باز هم قرمز شد

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلودگی هوای تهران امروز یکشنبه ( ۵ آذر ۱۴۰۲) با عدد ۱۵۱ در وضعیت ناسالم برای تمامی گروه ها قرار دارد.

به گزارش در لحظه، کیفیت هوای تهران با شاخص ۱۵۱ هم اکنون در وضعیت هشدار قرمز و ناسالم برای همه افراد قرار گرفته است.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلودگی هوای تهران امروز یکشنبه ( ۵ آذر ۱۴۰۲) با عدد ۱۵۱ در وضعیت ناسالم برای تمامی گروه ها قرار دارد.

براساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته، شاخص کیفیت هوای تهران بر روی عدد ۱۴۷ (آلوده برای گروه‌های حساس) قرار داشت.

با توجه به شرایط کنونی کیفیت هوا، افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان و زنان باردار باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد به طور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می‌دهند. سبب می‌شود نفس کشیدن تا حدی سخت‌تر از حالت طبیعی صورت بگیرد.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا

تهران از ابتدای امسال تاکنون ۹ روز هوای پاک، ۱۷۶ روز قابل قبول و ۵۹ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و ۶ روز ناسالم برای همه را تجربه کرده است. این در حالی است که پایتخت‌نشینان در مقایسه با سال گذشته ۲ روز هوای پاک و ۱۳۸ روز هوای قابل قبول، ۹۶ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۰ روز هوای ناسالم، ۲ روز هوای بسیار ناسالم و ۲ روز هوای خطرناک را تجربه کرده بودند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است. به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا