اخبار اقتصادی

ورود یک میلیون و ۱۰۰ هزار قوطی شیرخشک دپو شده در گمرک به بازار

مشاور رییس سازمان غذا و دارو از ورود یک میلیون و ۱۰۰ هزار قوطی شیرخشک دپو شده در گمرک به بازار طی ۲۴ ساعت آینده خبر داد.

به گزارش در لحظه، سجاد اسماعیلی در گفت و گویی افزود: در حال حاضر یک میلیون و ۱۰۰ هزار عدد قوطی شیرخشک در گمرک است. با توجه به پاسخ آزمایش‌های کیفی که آمده است، این شیرخشک‌ها نهایتا طی ۲۴ ساعت آینده از گمرک ترخیص و سریعا وارد بازار شیرخشک کشور می‌شود.

وی با بیان اینکه توزیع نیز با توجه به ضریب توزیعی که هر استان دارد، صورت می‌گیرد، اظهار داشت: در کنار واردات صورت گرفته، تولید شیرخشک نیز روزانه در کشور در حال انجام است و تولیدکنندگان نیز ظرفیت تولید را افزایش داده و به صورت سه شیفت در حال کار هستند.

مشاور رییس سازمان غذا و دارو همچنین تاکید کرد که در روزهای تعطیل نیز توزیع از سوی شرکت‌های توزیع کننده در سراسر کشور انجام می‌شود.

اسماعیلی با بیان اینکه شیرخشک همچنان با کد ملی در داروخانه‌ها عرضه می‌شود. گفت: علت این موضوع نیز آن است که قیمت شیرخشک در کشور با قیمت آن سوی مرز فاصله زیادی دارد و به همین دلیل هم شاهد قاچاق معکوس آن هستیم. بنابراین به جهت جلوگیری از این موضوع و رسیدن شیرخشک‌ها به دست مصرف کننده واقعی، شیرخشک‌ها با کد ملی عرضه می‌شود.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا