اخبار علم و فناوری

ورود فناوری هوش‌مصنوعی به تجهیزات ارتشی

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش از استفاده از هوش مصنوعی در تجهیزات ارتش خبر داد و گفت: باید متناسب با فناوری روز دنیا حرکت کنیم

به گزارش در لحظه،  امیر سرتیپ نعمتی درباره استفاده از هوش‌مصنوعی در تجهیزات ارتش اظهارکرد: یکی از مشخصه‌های اصلی تجهیزاتی که برای نیروی زمینی ارتش در نظر  داریم هوشمندی آنهاست، یعنی اگر تجهیزاتی هوشمند نباشند اصلا وارد نیروی زمینی نمی‌شوند.زمانی که تجهیزات هوشمند باشند، باید از فناوری هوش‌مصنوعی در بالاترین سطحی که در کشور وجود دارد، استفاده کرد.

وی ادامه داد: جلسات هوش‌مصنوعی و تجهیزات متناسب با هوش‌مصنوعی به صورت منظم برگزار می‌شود و همه سازمان‌های تحقیقاتی که در کشور داریم و یا شرکت‌های دانش بنیان در کنار ما فعالیت می‌کنند و طرح‌هایی که ارائه می‌دهند مبتنی بر هوش مصنوعی است.

وی با بیان این‌که «ما باید متناسب با فناوری روز دنیا حرکت کنیم»، افزود: دشمن اصلی ما آمریکاست و هرکسی هم صحبتی ضدایران کند، زیرمجموعه آمریکا محسوب می‌شود؛ به همین دلیل باید متناسب با این دشمن تجهیزات را طراحی کنیم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: بازدارندگی که امروز شاهد آن هستیم، قسمت اعظم آن مربوط به تجهیزات مدرنی است که استفاده می‌کنیم.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا