سرویس اجتماعی

هشدار وضعیت قرمز برای غرب کشور از جمله لرستان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان باتوجه به هشدار وضعیت قرمز هواشناسی در استان‌های غرب کشور بر لزوم آماده‌باش تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان در لرستان تاکید کرد.

به گزارش در لحظه، احمدرضا دالوند شامگاه ۲۸ آبان‌ماه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان با اشاره به هشدار سازمان هواشناسی کشور مبنی بر وضعیت قرمز در استان‌های غربی کشور از جمله لرستان با تاکید بر آماده‌باش تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان، اظهار کرد: با توجه به بازه زمانی کوتاهی که در پیش داریم، کمتر از ۲۴ ساعت لازم است جلسات هماهنگی تشکیل شود.

وی با بیان اینکه مسئولیت مدیریت بحران در شهرستان‌ها با فرمانداران است، افزود: فرصت کم و با توجه به میزان بارشی که به صورت نقطه‌ای از طرف سازمان هواشناسی ‌اعلام شده، فرمانداران باید تمهیدات لازم را فراهم کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان تصریح کرد: باتوجه به اعلام هواشناسی بارش‌ها از صبح دوشنبه آغاز و شهرستان‌های خرم‌آباد و پلدختر با بارش‌های نقطه‌ای مواجه می‌شوند که نیازمند برنامه‌ریزی به موقع است.

دالوند با تاکید بر اینکه فرمانداران باید کنترل و نظارت لازم را در سطح شهرستان بر عهده بگیرند، اضافه کرد: باید پل‌ها، تقاطع‌ها و رودخانه‌های حادثه خیز کنترل شود، دستگاه‌های خدمات رسان و امدادی هم آمادگی لازم را در مواجه با هر گونه بحران داشته باشند.

در مواقع بحران حد و مرزی بین دستگاه‌ها وجود ندارد

وی با بیان اینکه در مواقع بحران حد و مرزی بین دستگاه‌ها وجود ندارد، خاطرنشان کرد: دستگاه‌ها تجهیزات و ماشین‌آلات خود را باید در اختیار فرمانداران قرار دهند و با هر دستگاهی که در این زمینه کوتاهی کند، قطعا برخورد می‌شود. هر جا گزارشی مبنی بر کم کاری دستگاهی داشته باشیم، برخورد خواهیم کرد.

معاون استاندار با تاکید بر اینکه فرمانداران نقاط بحرانی را اعلام کنند، بیان کرد: بعضی از پل‌های ما با مشکل مواجه هستند که نیاز است، فرمانداران آنها را شناسایی و به معاونت عمرانی استانداری اعلام کنند.

دالوند اظهار کرد: محل کارگاه و پروژه‌های در دست ساخت به ویژه پل شوراب کنترل شود، چراکه همین مکان‌ها می‌توانند به نقاط حادثه خیز تبدیل شوند. تیم‌های امدادی شهرداری‌ها باید بصورت شبانه روز حاضر باشند تا شاهد حادثه ناگواری نباشیم.

معاون استاندار لرستان تصریح کرد: در صورت نیاز آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و دانشگاه‌ها آمادگی لازم را برای اسکان موقت داشته باشند.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا