اخبار سیاسی

وام 6 میلیارد دلاری اسرائیل برای کشتن کودکان غزه

روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز می‌گوید که اسرائیل میلیاردها دلار وام گرفته است تا هزینه‌های جنگ غزه را تامین کند، اما مجبور شده است برای تکمیل قراردادها در این خصوص هزینه‌های استقراض بسیار بالایی را بپردازد.

به گزارش در لحظه، روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز گزارش داد که اسراییل برای تامین مالی هزینه‌های جنگ غزه میلیاردها دلار وام گرفت.

روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز می‌گوید که اسرائیل میلیاردها دلار وام گرفته است تا هزینه‌های جنگ غزه را تامین کند، اما مجبور شده است برای تکمیل قراردادها در این خصوص هزینه‌های استقراض بسیار بالایی را بپردازد.

این روزنامه گزارش داد که اسراییل در هفته‌های اخیر از طریق معاملاتی که به طور ویژه برای تامین مالی جنگ غزه بر سر آنها مذاکره کرده میلیاردها دلار وام گرفته است.

فایننشال تایمز با اشاره به اینکه از زمان آغاز جنگ غزه، اسرائیل بیش از شش میلیارد دلار از سرمایه گذاران بین المللی جمع آوری کرده است، توضیح داد که قیمت نهایی این معاملات فاش نشده است، اما بانکداران گفتند که قیمت‌ها را مطابق با آنچه از یک معامله کلی انتظار دارند، تخمین زدند.

سررسید پرداخت 48 ساله

بر اساس این گزارش، در میان اوراق دلاری منتشر شده در ماه نوامبر، اسراییل برگه‌های با بهره ۶.۲۵ درصدی و ۶.۵ درصدی را برای اوراق با سررسید چهار و هشت ساله پرداخت می‌کند که بسیار بالاتر از بازده اوراق استاندارد خزانه داری آمریکا است.

به گزارش فایننشال تایمز، سرمایه گذاران و تحلیلگران تاکید کردند که این انتشار بزرگ اوراق از طریق عرضه‌های خصوصی انجام شده است و نه از طریق وام‌های سندیکایی باز و کمپین‌های تبلیغات که معمولاً هنگام راه اندازی اوراق قرضه جدید اجرا می‌شوند تا پول لازم برای جنگ به سرعت جمع آوری شود و این می‌تواند نشانه‌ای از محتاط بودن برخی سرمایه گذاران در مورد خرید بدهی اسرائیل باشد.

چند روز پیش، این روزنامه آمریکایی گزارش داد که بار مالی جنگ، تأثیر منفی خود را بر اسرائیل نشان داده و یک جنجال سیاسی را به راه انداخته است که برای بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و بزالل اسموتریچ، وزیر دارایی او دشوار است.

هزینه جنگ: روزانه 260 میلیون دلار

فایننشال تایمز با اشاره به اینکه جنگ روزانه حدود ۲۶۰ میلیون دلار برای اقتصاد اسرائیل هزینه دارد، تاکید کرد که این بیشتر از چیزی است که اسرائیل در زمان شروع جنگ در هفتم اکتبر انتظار داشت.

رسانه‌های اسراییل پیشتر گزارش دادند که در سایه جنگ غزه وزارت دارایی این رژیم اشغالگر به دلیل نیاز به ترتیب دادن اولویت‌های اقتصادی و اجتماعی جدید در اسرائیل توصیه به تعطیلی فوری شش وزارتخانه کرده است.

این وزارتخانه همچنین خبر داد که اسرائیل از زمان آغاز جنگ علیه نوار غزه حدود ۳۰ میلیارد شیکل (۷.۸ میلیارد دلار) بدهی انباشته کرده است.

فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا