اخبار اجتماعی

نوسازی ناوگان هوایی کشور سرعت گرفته است

با ورود ناوگان هوایی جدید به کشور از طریق تعمیرات سنگین قطعات و همچنین واردات هواپیما، نوسازی ناوگان هوایی کشور سرعت گرفته است.

به گزارش در لحظه، این روزها خبرهای زیادی از نونوار شدن ناوگان هوایی کشور به گوش می رسد که می تواند زمینه ساز کاهش مدت زمان انتظار مردم برای خرید بلیت هواپیما باشد همچنین میزان تاخیرات پروازها را در بسیاری از مسیرها کاهش دهد.

طبق جدیدترین آمارهایی که از میزان تاخیرات توسط شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور منتشر شده، شهریور ماه امسال ۲۴ درصد از پرواز‌های برنامه‌ای شرکت‌های هواپیمایی داخلی، دارای تأخیر بوده اند و همچنین در همین مدت، متوسط زمان تأخیر پرواز‌های تاخیردار ۸۱ دقیقه بوده است.

گزارشات میدانی حاکی از آن است که با وجود آنکه در فصل پیک جابه جایی و سفرهای هوایی نیستیم اما همچنان در بسیاری از مسیرها کمبود بلیت وجود دارد که این امر نشان دهنده آن است که هنوز طرح ممنوعیت فروش بلیت چارتری نتوانسته است به خوبی در بازار بلیت هواپیما اثر گذار باشد.

در همین رابطه غلامی یکی از مسافران مسیر مشهد گفت: از هفته گذشته برای پیدا کردن بلیت هواپیما به چندین آژانس مسافرتی و سایت های فروش مراجعه کرده ام اما هیچ بلیتی برای پایان هفته پیدا نمی شود و اگر هم باشد برخی آژانس ها اعلام کرده اند که نرخ های آنها ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان بیشتر از نرخ مصوب است.

از شرکت های هواپیمایی برای اورهال کردن ناوگان استفاده می کند

یکی از راهکارهایی که در حال حاضر می تواند زمینه ساز کاهش مدت زمان انتظار خرید بلیت هواپیما برای مسافران باشد، اضافه شدن تعداد ناوگان حوزه حمل ونقل هوایی است که در همین رابطه مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: با وجود تحریم‌های ناجوانمردانه در صنعت هوایی کشورمان، تاب آوری این صنعت روز به روز در حال افزایش است و توسعه ناوگان نیز از روش‌های مختلف در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه در دولت سیزدهم تقریبا هرماه تعدادی هواپیما خریداری می‌شود، افزود: تا پایان دولت سیزدهم تعداد قابل توجهی هواپیما به ناوگان حمل‌ونقل هوایی کشور اضافه خواهد شد.

در حال حاضر تعداد ناوگان فعال هوایی در کشور ۱۸۰ فروند است که به صورت مرتب این ناوگان در حال واردات و یا اورهال شدن توسط شرکت های هواپیمایی است.

همچنین در همین رابطه یازرلو سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور گفت: سازمان هواپیمایی تمامی توان خود را برای نوسازی و جوان سازی ناوگان خود به کار گرفته و از شرکت های هواپیمایی در جهت اورهال کردن ناوگان هوایی استفاده می کند.

سازمان هواپیمایی کشوری به سیستم روشنایی LED تجهیز شد

او می گوید: با اجرایی شدن ممنوعیت طرح فروش بلیت چارتری ما شاهد بهبود وضعیت بازار بلیت هواپیما هستیم و تنها از چند روز گذشته به دلیل کاهش میزان مسافران در مسیرهای جنوبی، ممنوعیت فروش بلیت چارتری در مسیر کیش و قشم برداشته شده است.

یازرلو گفت: اجرای این طرح نقش موثری در بهبود وضعیت بازار فروش بلیت هواپیما و کاهش میزان صف های انتظار و از همه مهم تر حذف سوداگران در این بازار دارد.

به تازگی با تلاش متخصصان تعمیر و نگهداری شرکت هواپیمایی یک فروند هواپیمای جت منطقه‌ای آر جی ۱۰۰ با انجام چک سنگین و تأمین قطعات و تعویض ۳ موتور به ناوگان هوایی کشور اضافه شده است.

حمزه ای عضو انجمن شرکت‌های هواپیمایی در این خصوص گفت: تمام صندلی‌های این هواپیما تعویض و با صندلی‌های جدید جایگزین شدند و سیستم روشنایی داخل کابین با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان داخلی مورد تأیید سازمان هواپیمایی کشوری به سیستم روشنایی LED تجهیز شد.

شاهد بهبود وضعیت حمل و نقل هوایی کشور باشیم

وی افزود: این هواپیما با بهره مندی و تجهیز سامانه‌های ناوبری ماهواره‌ای قابلیت پرواز‌های منطقه‌ای و بین المللی را داراست.

با اورهال کردن ناوگان هوایی کشور و خرید هواپیما و اضافه شدن آنها به سیستم ناوگان هوایی کشور همچنین تشدید نظارت ها بر روند فروش بلیت هواپیما و ممنوعیت فروش چارتری تا چند ماه آینده شاهد بهبود وضعیت حمل و نقل هوایی کشور باشیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا