اخبار اقتصادی

مقررات جدید بانک مرکزی برای صرافی ها

بانک مرکزی اخیر در شورای پول و اعتبار مقررات جدیدی را برای صرافی ها اعمال کرده است که بزودی ابلاغ می شود.

به گزارش در لحظه، رئیس بانک مرکزی صبح امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت و در جمع خبرنگاران با اشاره به رشد نقدینگی در کشور گفت: ما در ابتدای سال گفتیم که رشد نقدینگی را از ۴۲ درصد به ۲۶.۴ درصد رسانده ایم و هدفگذاری ما برای رشد نقدینگی ۲۵ درصد است

محمد رضا فرزین افزود: هر چه به پایان سال نزدیک می شویم فشار بر رشد نقدینگی بیشتر می شود ولی امیدواریم به هدفگذاری ۲۵ درصد برسیم.

وی با اشاره به تخلف برخی صرافی‌ها تصریح کرد: در مورد صرافی‌ها ما تعداد زیادی صرافی داریم و عدم رضایت ما از صرافی‌ها باعث شد که کانون صرافان را منحل کردیم و دنبال ساز و کار جدید برای نظارت بر صرافی‌ها هستیم و بسیاری از صرافی‌هایی هم که تابع مقررات نبودند مجوزهای آنها لغو شده است.

رئیس بانک مرکزی افزود: اخیرا هم یک مقررات جدیدی را به شورای پول و اعتبار بردیم که مجوز صرافی‌ها را یک تغییرات اساسی در آن بدهیم برای آنکه بتوانیم مقررات جدید صرافی‌ها به زودی ابلاغ می شود.

اصلاح نرخ سود سپرده از سوی شورای پول و اعتبار

رئیس بانک مرکزی گفت: ارتباطات ارزی ایران و عربستان به منافع اقتصادی و بانکی کشور کمک می کند و مذاکراتی در حال انجام است که به نتایج خوبی می رسد و اعلام می شود.

فرزین درباره اصلاح نرخ سود سپرده از سوی شورای پول و اعتبار هم گفت: نرخ سود سپرده ابلاغ شده است و بانک‌هایی که خارج از مقررات بانک مرکزی عمل می‌کنند، متخلف هستند و پرونده‌های آن‌ها به کمیته انضباطی بررسی می‌شود. دولت قصد تغییر در سود بانکی را ندارد.

وی درباره قانون جهش مسکن هم توضیح داد: در جلسه شورای عالی مسکن این موضوع با حضور رئیس‌جمهور بررسی و قرار شد درباره بانک‌هایی که به افراد معرفی شده از سوی سامانه وزارت راه، وام پرداخت نکرده‌اند، جریمه شوند. ولی اگر فردی به بانک معرفی نشده یا سامانه راه‌اندازی نشده باشد که نمی‌توان بانک را جریمه کرد.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا