مد و زیبایی

همه چیزهایی که لازم است برای داشتن پوست خوب بدانیم

از سرم‌ها گرفته تا تونرها و مرطوب‌کننده‌ها؛ به نظر می‌رسد هر روز گام جدیدی به روتین مراقبت روزانه از پوست افزوده می‌شود، اما چرا گاهی اوقات با وجود رعایت یک روتین کامل مراقبت از پوست، مشکلات پوستی برطرف نمی‌شوند و حتی گاهی بدتر می‌شوند؟ در این محتوا دلایل این امر را بررسی خواهیم کرد.

به گزارش در لحظه، هنگامی که مشکل پوستی دارید، ممکن است وسوسه انگیز باشد که یک محصول جدید بخرید و خودتان به جای مراجعه به دکتر پوست خوب و راهنمایی گرفتن از او، با مشکل مقابله کنید؛ اما به یاد داشته باشید که مراقبت از پوست از درون شروع می شود، نه از بیرون! بنابراین، افزودن محصولات بیشتر به روتین مراقبت از پوست خود ممکن است بهترین راه حل برای مشکل شما نباشد. با ما همراه باشید تا با نبایدهای روتین پوستی و کارهایی که نباید برای رفع مشکلات پوستی انجام دهید، آشنا شوید و بهترین راه درمان مشکلات پوستی را بیاموزید.

اگر از روتین پوستی خود که به دقت دنبال می کنید، بهره کامل نمی برید یا اگر با مشکلات پوستی‌ای مواجه می‌شوید که هرگز انتظارش را نداشتید، ممکن است برخی از مراحل را اشتباه انجام دهید یا چیزی را نادیده گرفته باشید. در زیر رایج ترین اشتباهات در مراقبت از پوست و نکاتی که باید به آنها توجه کنید را برای شما گردآوری کرده‌ایم.

در روزهای آلوده که بیش از همیشه باید از دست زدن به صورت خودداری کنیم، می‌خواهیم بار دیگر بر اهمیت این موضوع در حفظ سلامت پوست تاکید ‌کنیم. آلودگی‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌هایی که روی دست های شما جمع می‌شوند می‌توانند باعث مشکلات پوستی خاصی مانند آکنه و نابرابری بافتی و همچنین مشکلات سلامتی شوند. به همین دلیل بهتر است دستان خود را از صورت خود دور نگه دارید.

شستشو با شوینده مناسب

پاکسازی پوست یکی از مراحلی است که باید بیشتر به آن توجه کنید. شما باید صبح ها از یک پاک کننده ملایم استفاده کنید تا ضایعات پوست در شب، آلودگی ها و باکتری های روی بالش را تمیز کنید. وقتی آرایش می کنید شرایط فرق می کند؛ شما می‌توانید با شستن پوست خود پس از استفاده از میسلارواتر یا پاک کننده‌های آرایش به پوستی تمیز دست یابید. به این نکته نیز اشاره می کنیم که در این مراحل باید محصولاتی را انتخاب کنید که متناسب با نوع پوست شما باشند.

لایه برداری برای پاکسازی عمیق پوست، تجدید بافت و جلوگیری از علائم پیری بسیار مهم است. با این حال، زیاده روی در این کار می تواند به پوست آسیب برساند و باعث حساسیت و قرمزی پوست شود. بنابراین مراقب باشید که محصولات لایه بردار خود را بیش از دو بار در هفته استفاده نکنید و به تهاجمی بودن فرمولاسیون محصول توجه کنید.

بسیاری از اشتباهات مانند عدم رعایت نوبت صحیح استفاده از محصولات، مالیدن محکم کرم ها و سرم ها به پوست و انجام حرکات تند دور چشم، باعث میشوند که تاثیرگذاری مطلوب را از محصولات مصرفی نگیرید و حتی به پوست آسیب برسانید.

محصولات سازگار با پوست

بسیار مهم است که تمام محصولاتی که استفاده می کنید با نوع پوست شما سازگار باشد. در حالی که برخی از فرمول ها برای اسفاده همه مناسب هستند، برخی از محصولات ممکن است برای تیپ‌های خاص پوستی طراحی شوند. شما می توانید با در نظر گرفتن نوع پوست، (چرب-ترکیبی-نرمال) محصول مناسب خود را انتخاب کنید.

نکته دیگر این است که بتوانید مشکل پوست خود را به درستی تشخیص دهید و آنچه از یک محصول انتظار دارید را تشخیص دهید. بهترین راهکار برای این موضوع مراجعه به یک دکتر پوست خوب است.

شاید رایج ترین و نادیده گرفته شده ترین اشتباه مراقبت از پوست استفاده از محصولات بدون دانستن علت واقعی مشکل شما باشد. به عنوان مثال، علت آکنه ای که به طور ناگهانی ظاهر می شود ممکن است هورمونی باشد، نه باکتری های تجمع یافته روی پوست و یا تیرگی پوست، ضعف در مو و ناخن را می توان به کمبود ویتامین ها نسبت داد. به همین دلیل، باید قبل از تنظیم برنامه روتین مراقبت از پوست خود، مشاوره با یک دکتر پوست خوب را در اولویت لیست کارهای خود قرار دهید.

مراجعه به دکتر پوست

دکتر پوست، مو و زیبایی با نام درماتولوژیست هم شناخته می‌شود و درمان بیماری‌های مربوط به پوست، مو و ناخن، انجام فعالیت‌های زیبایی و مراقبتی پوست و آسیب شناسی را برعهده دارد.

متخصص پوست فعالیت‌های مختلفی از جمله تشخیص و درمان انواع بیماری‌های پوستی از جمله اگزما، سرطان پوست، ریزش مو، عفونت قارچی، رگ‌های عنکبوتی، واریس، بیماری راش، زونا، سلولیت، کهیر، زگیل، چین‌وچروک پوست، بیماری‌های ناخن و… انجام می‌دهد. بعضی از پزشکان پوست و مو در حوزه زیبایی نیز فعالیت دارند و اقداماتی مانند تزریق فیلر و ژل، بوتاکس، لیزر، لیفت، درمان‌های جوانسازی و تجویز محصولات مراقبتی را نیز انجام می‌دهند.

اگر با پوست خود مشکل دارید، مراجعه یک دکتر پوست خوب ضروری است. درست مانند پیدا کردن هر پزشک دیگری، ویژگی های خاصی وجود دارد که باید در یک دکتر پوست خوب، جست‌وجو کنید. در زیر لیستی از ویژگی‌هایی که باید قبل از اینکه دکتر پوست تهران مناسب خود را انتخاب کنید، به دنبال آن باشید را ارائه می کنیم.

ویژگی دکتر پوست خوب

1- یک دکتر پوست خوب باید بیش از هر چیز مهارت‌های ارتباطی قوی داشته باشد. این به دکتر کمک می کند تا بیماران خود را بهتر درک کند.

برقراری یک رابطه مناسب و بدون قضاوت با بیماران مهم است زیرا باعث می‌شود بیماران احساس امنیت کنند و تمایل بیشتری برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با دکتر پوست داشته باشند.

2- دلسوزی یا رفتار خوب همیشه تأثیر خوبی بر بیماران می‌گذارد. شما باید مطمئن شوید که دکتر پوستی که مد نظر شماست چنین شخصیتی دارد. این می تواند به شما کمک کند که احساس راحتی بیشتری داشته باشید. دکتر پوست خوب، دکتری است که واقعاً به شما اهمیت می دهد و به شما احساس حمایت می‌دهد. این برای حفظ یک رابطه خوب پزشک و بیمار مهم است و به شما انگیزه می دهد تا به دکتر مراجعه کنید.

3- البته همه پزشکان سرشان شلوغ است. با این حال، اگر دکتر پوست حتی زمانی که روز پرمشغله‌ای را پشت سر می‌گذارد، در دسترس شما باشد، نشان می دهد که او به شما به عنوان یک بیمار اهمیت می‌دهد. ممکن است مواردی وجود داشته باشد که شما یک وضعیت اورژانسی درماتولوژی مانند بثورات پوستی داشته باشید و نیاز باشد سریعا با دکتر پوست خود مشورت کنید. علی الخصوص در شهرهای شلوغ مانند تهران یک دکتر پوست تهران مناسب برای شما علاوه بر اینکه می‌تواند این امکان را فرآهم کند که با شما تلفنی یا از طریق ویزیت مجازی صحبت کند، مکان مطب او نیز باید سرراست بوده و در دسترس شما باشد.

محصولات مختلف پوستی در بازار

انتخاب یک دکتر پوست خوب برای اطمینان از اینکه پوست در بهترین حالت باقی می ماند، حیاتی است. متخصصان پوست همچنین بیماری های مو و ناخن را تشخیص داده و درمان می کنند. با وجود هزاران بیماری بالقوه، متخصصان پوست یک جنبه ضروری از سیستم مراقبت های بهداشتی هستند.

روز به روز محصولات جدید مراقبت از پوست با وعده و وعیدهای گوناگون وارد بازار فروش می شوند و ممکن است وسوسه شوید که برای درمان مشکلات پوستی خود محصولات بیشتری را به روتین خود اضافه کنید یا محصولاتی را که استفاده می کنید تغییر دهید.

با این حال، به این ترتیب در یک دور باطل قرار می گیرید که نمی توانید به پوست روشن و سالمی که می خواهید برسید. راه حل واقعی رفع مشکلات پوستی ممکن است فقط مراجعه به دکتر پوست خوب و تشخیص صحیح مشکل شما و در پیش گرفتن درمان متناسب با آن باشد.

خبر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا