اخبار اقتصادی

چرا شیرخشک کم شد؛ کاهش تولید یا احتکار سودجویان؟

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه کمیسیون اصل نود مقرر شد که سازمان غذا و دارو موضوع تخفیف ارزی تولیدکنندگان شیرخشک را پیگیری کند.

به گزارش در لحظه، علی خضریان با اشاره به جلسه کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس درباره نظارت بر زنجیره تامین شیرخشک و اجرای کامل سامانه ردیابی و رهگیری و کنترل اصالت دارو(TTAC) بود، گفت: در این جلسه رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نماینده رئیس جمهور، رئیس ستاد غذا و دارو، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت و همچنین تولید کنندگان شیرخشک حضور داشتند.

وی توضیح داد: در این جلسه تولیدکنندگان شیرخشک  مشکلات خود را مطرح کردند و گزارشی نیز از سوی رئیس سازمان غذا و دارو ارائه شد؛ با توجه به آمارهای ارائه شده، تولید شیرخشک در کشور نسبت به سال‌های گذشته تغییری نداشته و به نظر می‌رسد مشکل کار در عدم رصد زنجیره توزیع بوده است؛ از سوی دیگر تأخیر در تخفیف ارز و ایجاد جو روانی و تقاضای القایی نیز در بروز مشکلات بیشتر بی تاثیر نبوده است.

خضریان به گزارش رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص سامانه تیتک اشاره و اظهار کرد: در این باره سازمان غذا و دارو نیز گزارشی از اقدامات خود ارائه کرد.

وی درباره جمع بندی جلسه گفت: در خصوص مشکلات حوزه شیرخشک مقرر شد سازمان غذا و دارو موضوع تخفیف ارزی تولیدکنندگان را پیگیری و اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهد. تولیدکنندگان نیز اقدام به شناسه گذاری کالاهای خود کرده و در کنار آن ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز از ظرفیت قانونی خود برای برخورد با کالاهای احتکار شده و از زنجیره خارج شده نیز اقدام کند.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در خصوص سامانه تیتک، با توجه به طولانی شدن اجرای این سامانه مقرر شد سازمان غذا و دارو ظرف دو هفته آینده برنامه خود را برای اجرای کامل این سامانه به کمیسیون ارائه کند.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا