اخبار اقتصادی

کاهش 150 هزار تومان قیمت سکه

فعالا بازار طلا و معامله‌گران اعتقاد دارند نوسان قیمت‌ها در بازار در شرایطی است که خریداری در بازار وجود ندارد.

به گزارش در لحظه، بررسی روند بازار طلا و سکه، از سقوط قیمت سکه به کانال ۲۸ هزار تومان حکایت دارد.

سه که روز شنبه وارد کانال ۲۹ هزار تومان شده بود. طی ۲۴ ساعت گذشته با کاهش ۱۵۰ هزار تومانی، به کانال ۲۸ هزار تومانی دوباره بازگشت.

قیمت طلا نیز طی ۲۴ سافت گذشته با افتی در حدود ۹ هزار تومان، به قیمت ۲ میلیون و ۴۴۱ هزار تومان فروش رفت.

خریداری وجود ندارد

فعالا بازار طلا و معامله‌گران اعتقاد دارند نوسان قیمت‌ها در بازار در شرایطی است که خریداری در بازار وجود ندارد.

تغییر قیمت طلا و سکه در زمان‌های مختلف باعث شده تا متقاضیان این بخش در خرید و سرمایه گذاری تردید کنند .به اعتقاد ابراهیم محمدولی، فعال بازار طلا، احتیاط مردم در بحث کاهش تقاضا اثر گذار است،

وی اضافه می کند: در یک سال اخیر نوسانات طلا بسیار شدید و لحظه ای بوده است. گاهی نوسان ۲۰ تا ۳۰ درصدی افزایشی یا کاهشی داشته است.

محمدولی متذکر می‌شود: مردم طلا را برای سرمایه گذاری و پشتوانه اقتصادی انتخاب می کنند. به همین دلیل شاید در این مواقع برای ورود به بازار احتیاط کنند شاید امروز مانند دو سال گذشته نیست. مردم سعی می کنند وقتی آرامش در بازارها پیش آمد وارد شوند.

پیش‌بینی جدید از آینده بازار

نادر بذرافشان رییس اتحادیه طلا و جواهر در پیش‌بینی از روند قیمت ها درهفته جاری نیز می‌گوید: در صورتی که در بازارهای جهانی نوسان خاصی نباشد با توجه به اینکه در هفته های اخیر قیمت ها ثبات داشته است در نهایت ممکن است افزایش ۱ تا ۳ درصدی معمول افزایش یا کاهش قیمت را داشته باشیم.

وی عنوان می‌کند: با توجه به نبود تقاضا نوسان چشمگیری برای بازار پیش بینی نمی شود. مگر اینکه بحران خاصی در بازارهای جهانی پیش بیاید که بازارهای داخلی را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

منبع: خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا