اخبار اجتماعی

درختان آفت زده کاخ سعدآباد قطع می شود؟

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص قطع درختان کاخ سعدآباد و چند نقطه دیگر تهران نیز گفت: درختان آفت‌زده و آسیب دیده‌ای که ممکن است به جان و مال شهروندان آسیب وارد کنند و حادثه ساز باشند، قطع می‌شوند.

به گزارش در لحظه، مهدی چمران پیش از آغاز یکصد و نود و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در تشریح دستور جلسه امروز این شورا گفت: در جلسه امروز ابتدا عناوین جدیدی در حوزه عوارض و بهای خدمات برای سال آینده مطرح می‌شود که پس از تصویب در شورای شهر تهران در شورای عالی استان‌ها بررسی و پس از تصویب به وزارت کشور ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: در ادامه جلسه نیز با توجه به اینکه در چندین جلسه قبلی حسابرسی‌ها مورد بررسی قرار نگرفته امروز چهار حسابرسی قرائت خواهد شد و پس از آن نیز بررسی پرونده باغات در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالی در خصوص اجرای طرح کهاب گفت: این سوال را باید خود وزارت نیرو پاسخ دهد که چه میزان و چگونه این طرح را اجرا کرده است. طرحی که در خصوص بنزین و سوخت گیری در پمپ بنزین‌ها و نظارت بر این امر بوده، البته وزارت نفت نیز عنوان می‌کند که در اجرای این طرح با مشکلاتی مواجه است و به همین دلیل این طرح به صورت کامل عملیاتی نشده است.

نوسازی تاکسی‌های فرسوده در تهران

چمران در خصوص نوسازی تاکسی‌های فرسوده در تهران نیز گفت: قانونی که در مجلس برای نوسازی تاکسی‌ها به تصویب رسید قانون خوبی نبود و اعتباراتی که دولت باید در نظر می‌گرفت کم بود. لذا آنچنان که انتظار داریم این نوسازی اتفاق نیفتاد. حال امیدواریم با ورود تاکسی‌های برقی شاهد یک تحول در شهر باشیم. تحولی که قطعا به نفع شهر، مردم و دولت خواهد بود.

وی درباره افزایش گسترده نرخ کرایه تاکسی در شهر تهران نیز گفت: از سازمان تاکسیرانی خواسته‌ایم که کنترل نرخ کرایه‌ها را انجام دهند. البته تاکسی‌ها نیز با این افزایش به ضرر خود کار می‌کنند. چرا که مسافرین با بالا رفتن نرخ کرایه‌ها به سمت استفاده از تاکسی‌های اینترنتی می‌روند که تفاوت قیمت زیادی ندارند.

وی در خصوص تبلیغات نمایشگاه بین‌المللی سئول در بزرگراه‌های تهران و تصمیم ممنوعیت اعمال این تبلیغات توسط شورا نیز گفت: ابلاغ این موضوع به سازمان زیباسازی ۱۵ روز طول می‌کشد و برخی قراردادهای قدیمی وجود داشته که البته به سازمان زیباسازی اعلام کردیم که با این افراد صحبت کنند که این تبلیغات نیز برداشته شود؛ لذا تا جایی که عملیاتی بوده انجام این تبلیغات متوقف شده است.

وقتی درختی دچار آفت می‌شود ممکن است سقوط کند

وی در خصوص وعده ورود ۱۵ دستگاه اتوبوس در آبان ماه از سوی مدیرعامل اتوبوسرانی تهران افزود: چنین وعده‌ای را بنده نداده‌ام و کسی که اعلام کرده حال باید پاسخ بدهد.

وی در خصوص قطع درختان در سعد آباد و چند نقطه دیگر تهران نیز گفت: وقتی درختی دچار آفت می‌شود ممکن است سقوط کند و به جان و مال مردم آسیب برساند. لذا قبل از روی دادن چنین حادثه‌ای قطع می‌شود؛ اما متاسفانه در برخی رسانه‌ها از این موضوع به عنوان دست آویزی استفاده می‌شود و به دروغ اعلام می‌شود که درختان در حال قطع شدن هستند. این در حالیست که سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران با این حجم از تلاشی که برای حفظ درختان می‌کند چگونه می‌تواند درختان را قطع کند. آقای مختاری مدیرعامل سازمان پارک‌ها جانش به این درخت‌ها وصل است و برای حفظ این درختان شبانه روزی تلاش می‌کند. قطعا درختی که ممکن است سقوط کند و آسیب به بار بیاورد قطع خواهد شد. همچنین این درختان عمری دارند و آنها نیز از هوای آلوده استنشاق می‌کنند و عمرشان کم می‌شود.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا