اخبار حوادث

قاتل ۲۰ هزار تومانی چوپان شد!

راننده تاکسی که یکی از مسافرانش را برای طلب ۲۰ هزار تومانی کشته بود س از ۴ سال زندگی مخفیانه و در حال چوپانی دستگیر شد.

به گزارش در لحظه، صبح هشتم دی سال۱۳۹۸ راننده ۳۹ ساله پراید که در یکی از شرکت‌های تاکسی تلفنی کار می‌کرد برای دریافت طلب ۲۰ هزار تومانی خود به در منزل یکی از مسافران همیشگیش رفت. هنوز عقربه‌های ساعت به ۷ صبح نرسیده بود که راننده عصبانی زنگ منزل مهندس جوان را به صدا درآورد و با لحن پرخاشگرانه‌ای از مسافر خودش خواست تا باقیمانده کرایه مسافرت‌های درون شهری را که ۲۰ هزار تومان بود به وی بپردازد.

در این هنگام سعید (مسافر۳۲ساله) که از رفتار راننده تاکسی تلفنی دلگیر شده بود با او به مشاجره پرداخت. طولی نکشید که این درگیری لفظی بالا گرفت و ناگهان راننده ۳۹ساله کاردی با دسته زردرنگ را بیرون کشید و تهدید کرد که اگر همین الان پولم را ندهی با همین چاقو تو را می‌زنم. مهندس جوان هم که هیچ‌گاه تصور نمی‌کرد او تهدیدش را عملی کند در حالی که مقابلش ایستاده بود، گفت: اگر جرأت داری، بزن. با این جمله شعله خشم راننده زبانه کشید و در یک لحظه تیغه سرد کارد را به گونه‌ای بر قفسه سینه مهندس جوان فرود آورد که تیغه آن لابه‌لای استخوان‌های او شکست و خون‌آلود نقش بر زمین شد.

این جنایت هولناک هنگامی رقم خورد که چند تن از همسایگان و اهالی محل نیز شاهد این ماجرای دلهره آور بودند. در این شرایط راننده خشمگین پا به فرار گذاشت و از خیابان زمرد (محل جنایت) به طرف خیابان خیام ۶۳ گریخت. با آنکه اهالی محل در تعقیب ضارب چاقوکش بودند، اما او به داخل پرایدش پرید و از مقابل چشمان تعقیب‌کنندگان دور شد. از سوی دیگر رهگذری جوان به یاری مهندس ۳۲ ساله شتافت و با شال گردنش تلاش کرد از خونریزی بیشتر جلوگیری کند.

این صحنه دلخراش با جیغ و فریادهای اشک‌آلود همسر مهندس به ماجرایی رقت‌انگیز تبدیل شده بود که امدادگران اورژانس از راه رسیدند و پیکر نیمه‌جان جوان ۳۲ ساله را در حالی به بیمارستان رضوی منتقل کردند که نبض زندگی او به کندی می‌زد، اما دقایقی بعد قلب مجروح حادثه از حرکت ایستاد و بدین ترتیب پرونده جنایی دیگری روی میز قاضی کاظم میرزایی (قاضی ویژه قتل عمد در زمان وقوع حادثه) گشوده شد.

فرار به مکان نامعلوم

در همین حال همسر مهندس جوان به مقام قضایی گفت: از روزی که بهای بنزین افزایش یافت همسرم از تاکسی تلفنی برای رفت و آمدهایش استفاده می‌کرد، اما راننده مذکور شماره تلفنش را به همسرم داده بود تا به شرکت (آژانس) زنگ نزند و مستقیم با او تماس بگیرد. همسرم نیز هر بار کرایه‌اش را می‌پرداخت، اما نمی‌دانم چگونه او ۲۰ هزار تومان از همسرم طلبکار شده بود که روز قبل در کوچه جلوی مرا گرفت و ادعا کرد مبلغ ۲۰ هزار تومان از همسرم طلبکار است و سپس از من خواست به شوهرم بگویم که طلبش را بپردازد. با وجود این او صبح زود دوباره به منزل ما آمد و این حادثه تلخ را رقم زد.

در ادامه تحقیقات قضایی مشخص شد که راننده متهم به قتل در کوی پنج‌تن سکونت دارد بنابراین گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی برای دستگیری وی وارد عمل شدند، اما او به مکان نامعلومی گریخته بود.

سرهنگ جواد شفیع‌زاده رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی در تشریح جزئیات این پرونده جنایی و چگونگی دستگیری متهم به قتل فراری گفت: با فرار متهم بررسی‌های پلیس وارد مرحله جدیدی شد و کارآگاهان با دستور محرمانه قاضی میرزایی دامنه رصدهای اطلاعاتی را گسترش دادند، ولی اثری از متهم فراری نبود تا اینکه پس از گذشت حدود ۴ سال از این ماجرا، سرنخ هایی از حضور وی در یکی از روستاهای اطراف چناران به دست آمد.

شناسایی محل اختفای متهم

وی افزود: بنابراین بی‌درنگ گروهی ورزیده از کارآگاهان با هدایت مستقیم سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی آگاهی)بررسی‌های تخصصی را برای شناسایی مخفیگاه وی ادامه دادند و از طریق عملیات‌های پوششی به اسنادی دست یافتند که نشان می‌داد «مهدی-خ» (متهم تحت تعقیب) با نام جعلی «علی»در اطراف روستای «بگی جان» و در یک دامداری مشغول چرای گوسفندان است.

مقام ارشد پلیس آگاهی خراسان رضوی تصریح کرد: این‌گونه بود که کارآگاهان با رعایت موارد امنیتی، عازم روستا شدند و با تحقیقات میدانی نامحسوس موفق شدند محل دقیق اختفای متهم را شناسایی کنند.

سرهنگ کارآگاه شفیع‌زاده اضافه کرد: متهم هنگامی که در حال چرای گوسفندان بود در یک لحظه خود را کنار کارآگاهان دید و در حالی که به عصبانیت آنی خود تاسف می‌خورد به پلیس آگاهی انتقال یافت.

وی با اشاره به اعتراف صریح متهم به ارتکاب قتل خاطرنشان کرد: هم‌اکنون بررسی‌های فنی کارآگاهان با دستور ویژه قاضی محمود عارفی راد (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) برای کشف زوایای پنهان این جنایت هولناک آغاز شده است و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

خراسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا