اخبار اجتماعی

توضیحات استاندار پایتخت درباره طرح تقسیم استان تهران

استاندار پایتخت درباره آخرین وضعیت طرح تقسیم استان تهران توضیح داد.

به گزارش در لحظه، علیرضا فخاری استاندار پایتخت درباره تقسیم استان تهران به ۲ قسمت غربی و شرقی اظهار کرد: این تقسیمات از گذشته جزء مطالبات مردمی بوده و در دستور کار دولت قرار گرفته است.

استاندار پایتخت با بیان اینکه این تقسیمات زمانی در تهران غالب بوده و امروز به شرق و غرب استان تهران توسعه پیدا کرده است. گفت: برای غرب استان تهران با مرکزیت شهریار پیش بینی‌ها و پیشنهاداتی شده است.

وی ادامه داد: در بررسی‌های اولیه مقرر شده زیر ساخت‌ها و ساختار‌های سازمانی و اداری آماده شوند. تا بعدا بتوانند اقدامات نهایی را انجام دهند.

فخاری گفت: بخش دیگر هم به شرق تهران مربوط است. با مرکزیت ورامین یا دماوند شکل خواهد گرفت.

استاندار پایتخت اظهار کرد: اولویت اول ما غرب تهران است. تقسیمات در آن جا ابتدا شکل گیرد. پس از آن می‌توانیم در حوزه جداسازی در شرق هم اقدامات خود را انجام دهیم.

با تغییر در استان به چه موضوعاتی دست پیدا می‌کنیم

وی با بیان اینکه احتمالا تا پایان دولت سیزدهم این تقسیمات انجام شود. افزود: حداقل درباره غرب تهران تاکید داریم تا این تقسیمات انجام شود.

فخاری اضافه کرد: این پروژه مخالفان و موافقانی دارد که شنیدن نقطه نظرات آن‌ها بسیار خوب است. ابعاد اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و سایر مولفه‌های تاثیرگذار در تقسیمات کشوری باید مورد توجه قرار گیرند. توجه کنیم با تغییر در استان به چه موضوعاتی دست پیدا می‌کنیم.

استاندار تهران گفت: دولت تصمیماتی در این باره گرفته و کار‌های مطالعاتی تکمیلی در حال انجام است. ممکن است در این مدت به نتیجه‌ برسیم. زمان اجرا را به تاخیر بیندازیم و یا در امور تسریع بخشیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا