اخبار اقتصادی

شاخص بورس امروز صعودی شد

بازار سرمایه امروز در بیشتر نمادهای تاثیرگذار مثبت بود و شاخص کل با ۴۴۸۶ واحد افزایش به رقم دو میلیون و ۲۴ هزار واحد رسید.

به گزارش در لحظه، بورس اوراق بهادار تهران برخلاف روز گذشته که با کاهش حدود ۲۳۰۰ واحدی همراه بود، امروز مقداری صعود کرد؛ به طوری که شاخص کل ۴۴۸۶ واحد افزایش یافت و در عدد دو میلیون و ۲۴ هزار و ۴۷۵ واحد ایستاد. شاخص هم‌وزن نیز ۲۹۳۹ واحد افزایش پیدا کرد و به ۷۰۸ هزار و ۶۴۹ واحد رسید.

امروز ۳۴۰ هزار و ۸۲۸ معامله به ارزش حدود ۴۳۴۳ میلیارد تومان در بورس اوراق بهادار تهران انجام شد.

اخابر، نوری، کگل، شستا، فولاد، حکشتی و شپدیس بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند که بجز فولاد، سایر نمادها مثبت به کار خود پایان دادند. تکاردان، شستا، اخابر و های‌وب از جمله نمادهای پرتراکنش با قیمت پایانی مثبت بودند؛ در حالی که کترام، سصفها و وساخت به عنوان دیگر نمادهای پرتراکنش، منفی به کار خود پایان دادند.

امروز بازار فرابورس نیز با رشد ۵۹ واحدی به عدد ۲۵ هزار و ۱۶۲ واحد رسید. تعداد معاملات فرابورس حدود ۲۴۹ هزار فقره و ارزش معاملات آن ۳۴۳۷ میلیارد تومان بود. انتخاب، آریا، هرمز، بپاس، مادیرا و کگهر از نمادهای مثبت امروز فرابورس بودند که بیشترین تاثیر را بر شاخص داشتند. فصبا نیز منفی بود. در بین نمادهای پرتراکنش امروز فرابورس نیز کرومیت، سبزوا، نطرین مثبت شدند. فصبا، فرز، بمولد و ثغرب نیز منفی به کار خود پایان دادند.

به نظر می‌رسد بازار بورس در مسیر خطی ماه‌های گذشته حرکت می‌کند؛ به طوری که در نیمی از روزهای هفته مثبت و در نیم دیگر منفی می‌شود. برآورد کلی تحلیل‌گران این است که کانال دو میلیون واحد به تدریج به محدوده‌ حمایتی معتبری تبدیل شده است.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا