اخبار اجتماعی

اتباع خارجی چگونه شیرخشک بخرند؟

مدیرکل اجتماعی سازمان ملی مهاجرت گفت: اتباع و مهاجران می‌توانند با ارائه کد یکتا که همان شناسه ثبت شده بر روی کارت‌های هویتی است برای نوزادان خود از داروخانه‌ها شیر خشک دریافت کنند.

به گزارش در لحظه، بهزاد مرادی پور روز شنبه در حاشیه همایش سراسری مدیران کل اتباع سراسر کشور افزود: یکی از حوزه هایی که ساماندهی آن در دستور کار قرار گرفته، حوزه وسیع و گسترده بهداشت و درمان است که از همین رو جلساتی با وزارت بهداشت برگزار و عقد تفاهم نامه و اتصال به سامانه درمانی برقرار شده است.

وی یادآورشد: در حوزه شیر خشک به ویژه هماهنگی های لازم انجام شده و برای نوزادانی که نیازمند شیر خشک هستند اتباع می توانند با مراجعه به داروخانه ها و ارائه شناسه یکتا شیر خشک دریافت کنند.

مرادی پور تاکید کرد: دریافت هر خدمتی برای اتباع و مهاجران خارجی منوط به دریافت شناسه یکتاست که باید آن را دریافت کنند تا از آن خدمت بهره مند شوند، کد یکتا همان شناسه ای است که روی کارت هویتی افراد هک خواهد شد.

صدور شناسه یکتا برای ۵۰۰ هزار دانش آموز خارجی

مدیرکل اجتماعی سازمان ملی مهاجرت با بیان اینکه ساماندهی اتباع و مهاجران خارجی در دستور کار این سازمان قرار گرفته است، گفت: یکی از اقدامات در این زمینه بحث دانش آموزی است که دانش آموزان اتباع و مهاجران خارجی که در کشور هستند مطابق شیوه نامه ای که تدوین و در تعامل با وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد، دانش آموزان اتباع مجاز و دارای اسناد اقامتی معتبر، توانستند امسال شناسنه یکتا دریافت و بعد از آنکه مجاز بودن آنها محرز شد در مدارس کشور ثبت نام کنند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر توانسته اند شناسه یکتا دریافت کرده و در مدارس ایران ثبت نام کنند و ادامه تحصیل دهند.

مرادی پور ادامه داد: تعدادی از دانش آموزان میان پایه که نتوانسته بودند شناسه دریافت کنند دوباره زمان ثبت نام در سامانه تمدید شد و می تواند از ۲۲ تا ۳۰ آبان برای ثبت نام به آن مراجعه کنند.

مدیرکل اجتماعی سازمان ملی مهاجرت اضافه کرد: هوشمندسازی اطلاعات هویتی و دریافت کارت هوشمند، برای ثبت نام و تسهیل ادامه تحصیل دانش آموزان تاثیرگذار است چون این کارت هوشمند تنها کارتی است که جایگزین سایر مدارک هویتی قرار می گیرد.

ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا