اخبار اجتماعی

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از هفته آینده

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به فعالیت سامانه‌ای در نیمه جنوبی کشور طی امروز و فردا (۲ و ۳ آذر) از ورود سامانه بارشی دیگری به کشور طی هفته آتی خبر داد .

به گزارش در لحظه، صادق ضیاییان  از اواخر پنجشنبه و روز جمعه ( ۲ و ۳ آذر) با عبور موجی از نیمه جنوبی کشور در برخی نقاط استان‌های بوشهر، فارس، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان،‌ هرمزگان و سیستان و بلوچستان بارش پراکنده، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در برخی نقاط گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: روز شنبه (۴ آذر) بارش سامانه فوق تشدید می‌شود. استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و نیمه جنوبی کرمان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. روز یکشنبه (۵ آذر) جوی آرام در کشور خواهیم داشت.

ضیاییات ادامه داد: روز دوشنبه (۶ آذرماه) با ورود سامانه دیگری به کشور در آذربایجان غربی و غرب استان‌های کردستان و آذربایجان شرقی بارش رخ خواهد داد. روزهای یکشنبه و دوشنبه ( ۵ و ۶ آذر) در استان‌های اردبیل و استان‌های ساحلی خزر وزش باد شدید جنوبی و افزایش دما پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی امروز (۲ آذر) در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و در برخی نقاط خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۳ آذرماه) صاف همراه با غبار محلی و وزش باد ملایم با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و طی ‌روز شنبه (۴ آذر ماه) کمی ابری با غبار محلی و به‌تدریج افزایش ابر و در جنوب شهر غبارآلود با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در خاتمه گفت: طی روزهای جمعه و شنبه ( ۳ و ۴ آذر) بندرعباس با دمای ۲۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۲- و ۴- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا