تکنولوژی

با سقوط اپل شیائومی اوج گرفت

شیائومی از افت فروش اپل در بازار چین بیشترین استفاده را کرده است.

به گزارش در لحظه، تحلیل‌گران اعتقاد دارند که به‌دنبال کاهش فروش اپل در چین، شیائومی رشد بسیار خوبی را تجربه کرده و برنده اصلی این بازار بوده است. این شرکت ظاهراً از ماه ژوئن تاکنون 20 میلیارد دلار به ارزش بازار خود اضافه کرده است.

به‌گزارش یاهو، «گوکول هریهاران»، تحلیل‌گر JPMorgan Chase اخیراً در یادداشتی درباره وضعیت مطلوب شیائومی صحبت کرده و فرصت‌های رشد این غول چینی را بررسی کرده است. ارزش بازار شیائومی ظاهراً از حوالی ابتدای تابستان امسال به‌خاطر جدیدترین گوشی‌ها و البته ورود به بازار خودروهای برقی و دیگر کسب‌وکارها، حدود 20 میلیارد دلار بیشتر شده است.

رشد چشمگیر ارزش سهام شیائومی در بازار بورس هنگ کنگ

ارزش سهام این شرکت در همین بازه زمانی در بازار بورس هنگ کنگ بیش از 60 درصد رشد داشته و شیائومی را به بهترین سهام در شاخص شرکت‌های فناوری Hang Seng تبدیل کرده است. به‌نظر می‌رسد که تولیدکنندگان چینی گوشی‌های اندرویدی، در شرایطی که اپل با افت فروش در بزرگ‌ترین بازار آسیا روبه‌رو شده، فرصت را غنیمت شمرده و در حال بهبود شرایط خود هستند.

گوکول هریهاران می‌گوید: «باور داریم که با توجه به تحولات بازار موبایل و رشد محصولات AIoT و انتظاراتی که پیرامون ورود به بازار خودروهای برقی وجود دارد، در شش ماه آینده فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری روی شیائومی وجود خواهد داشت.»

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا