اخبار حوادث

حادثه در اردوی تفریحی دانش آموزی این استان

دادستان مینودشت از احضار ۵ نفر به دادسرا در پرونده وقوع حادثه در اردوی تفریحی دانش‌آموزی این شهرستان که به مصدومیت یک معلم و ۲ دانش‌آموز منجر شده بود، خبر داد.

به گزارش در لحظه، سید رضی حسینی دادستان مینودشت در خصوص وقوع حادثه در اردوی دانش‌آموزی این شهرستان گفت: در مرحله کارشناسی میزان تقصیر افرادی که با قصور در انجام وظایف قانونی خود سبب بروز این حادثه تلخ شدند، مشخص می‌شود. تاکنون ۵ نفر شامل سرپرست آموزش و پرورش مینودشت، ۲ نفر از معاونان آموزش و پرورش این شهرستان، مدیر و معاون پرورشی مدرسه ابتدایی شاهد برای اخذ توضیح و دفاعیات به دادسرای مینودشت احضار شدند.

دادستان مینودشت گفت: پرونده از باب عمومی جرم در حال رسیدگی است و خانواده یکی از دانش‌آموزان حادثه‌دیده نیز شکایت خود را ثبت کرد که با اولویت و سرعت رسیدگی خواهد شد. به علت اهمیت موضوع رئیس کل دادگستری گلستان به دادستان مرکز استان هم مأموریت ویژه داد تا بر روند این پرونده و رسیدگی به آن، نظارت کند.

وضعیت وخیم یکی از دانش‌آموزان

رسول صلاحی رئیس بیمارستان شهید مطهری گنبدکاووس هم گفت: سطح هوشیاری عماد شاملو دانش‌آموز پایه سوم دبستان شاهد شهر مینودشت که بر اثر شکستگی و سقوط درخت در یک اردوی تفریحی از ناحیه سر مصدوم شده بود، پایین است.

وی سطح هوشیاری این دانش‌آموز را در مرز ۳ اعلام کرد و گفت: وی با دستگاه ونتیلاتور تنفس مصنوعی دریافت می‌کند و فعلاً تغییری در سطح هوشیاری این دانش‌آموز مشاهده نشده است.

ماجرا چه بود؟

در اردوی دانش‌آموزی که روز دوشنبه ۲۹ آبان باوجود هشدارهای هواشناسی در جنگل‌های مینودشت برگزار شد، ۲ دانش‌آموز و یک معلم بر اثر شکستن و سقوط درخت، مصدوم شدند که حال یک دانش‌آموز وخیم است.

مصدومان این حادثه بلافاصله به بیمارستان فاطمه الزهرا(س) مینودشت منتقل و پس از مداوای اولیه برای ادامه درمان تخصصی به بیمارستان شهید مطهری گنبدکاووس از شهرهای همجوار منتقل شدند.

اداره کل هواشناسی گلستان روز یکشنبه در اطلاعیه‌ای، از نامساعد بودن شرایط جوی و وزش شدید باد و احتمال شکستن درختان در روز دوشنبه خبر داده و سطح مخاطرات این سامانه را نیز نارنجی اعلام کرده بود.

منبع: همشهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا