سرویس اجتماعی

قسمتی از جنگل چالوس دچار حریق شد

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری غرب مازندران از وقوع یک فقره آتش سوزی در عرصه جنگلی "جیسا" حوالی مجموعه گردشگری نمک آبرود چالوس خبر داد.

به گزارش در لحظه، مهرداد خزایی پول شنبه شب در گفت و گویی افزود. این حادثه عصر امروز رخ داد و به محض دریافت گزارش مردمی، گروه های یگان حفاظت منابع طبیعی، افراد کوهنورد و طبیعت گرد و بومی‌های منطقه به محل وقوع اعزام و هم اکنون در حال خاموش کردن آتش هستند.

وی با بیان این که امکان برآورد دقیق وسعت آتش سوزی و نوع گونه های حادثه دیده در زمان مهار آتش ممکن نیست، بیان کرد. علاوه بر نیروهای یاد شده. ساعتی پیش گروه تازه نفسی از ماموران یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی راهی منطقه آتش سوزی شدند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری غرب مازندران خاطرنشان کرد. در این آتش سوزی شماری از درختان خشکیده هم آتش گرفت. نیروهای منابع طبیعی و مردمی در حال خاموش کردن آن هستند.

گفتنی است بر پایه گزارش اداره کل منابع طبیعی غرب مازندران (منطقه نوشهر) در هفته گذشته سه فقره آتش سوزی در این خطه شمالی حادث شد. در مجموع حدود ۲.۵ هکتار از عرصه های جنگلی سوخت.

نوشهر 28 درصد مساحت مازندران

مازندران با ۲۴ هزار کیلومتر مربع وسعت حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار اراضی جنگلی دارد. تحت مدیریت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه ساری و نوشهر صیانت می شود.

حوزه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران ـ نوشهر با وسعتی بیش از ۶۶۰ هزار هکتار جنگل. مرتع و سواحل معادل ۲۸ درصد از مساحت مازندران را در بر دارد.

شهرستان های نور، نوشهر، چالوس، عباس آباد، تنکابن، رامسر و کلاردشت از نظر حوزه منابع طبیعی زیر پوشش حوزه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری غرب استان مازندران مستقر در نوشهر هستند.

منبع: ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا