سرگرمی

عجیب اما واقعی؛ جریمه روزشمار پارک ممنوع!

هرچند در کشورهای مختلف جهان، پلیس رانندگانی را که خودرو خود را در مکان ممنوعه پارک می‌کنند جریمه می‌کند اما شرایط در چین با دیگر مناطق جهان متفاوت است.​

به گزارش در لحظه، هرچند در کشورهای مختلف جهان، پلیس رانندگانی را که خودرو خود را در مکان ممنوعه پارک می‌کنند جریمه می‌کند. اما شرایط در چین با دیگر مناطق جهان متفاوت است.

هرچند در کشورهای مختلف جهان، پلیس رانندگانی را که خودرو خود را در مکان ممنوعه پارک می‌کنند. جریمه می‌کند اما شرایط در چین با دیگر مناطق جهان متفاوت است.

روزنامه اسپانیایی ال‌پاییس نوشت، شرایط خاص چین باعث شده است. در برخی از مناطق این کشور اقدامات سخت‌گیرانه‌تری علیه رانندگان متخلف اتخاذ شود.

به گزارش رسانه‌ها، ماموران پلیس چین به محض دیدن خودرویی که در یک مکان ممنوع پارک شده، دستگاهی را به آن می‌چسبانند. تا زمان پرداخت جریمه، راننده قادر به جدا کردن آن از بدنه خودرو نخواهد بود.

مشکلات اجتماعی برای متخلفانی که جریمه پرداخت نکرده اند

این دستگاه که به شکل مکشی به درِ خودرو می‌چسبد. کابلی دارد که دور آینه بغل خودرو قرار می‌گیرد. درون آن هم دستگاه جی‌پی‌اس تعبیه شده است تا از زمان اتصال تا زمان پرداخت مبلغ جریمه روزانه میزان جریمه پرداختی را محاسبه کند. تا وقتی تمامی این مبلغ پرداخت نشود از درِ خودرو باز نمی‌شود.

به نوشته این روزنامه، این دستگاه به پلیس اجازه شناسایی و پیگرد رانندگان خلافکار را می‌دهد. این دستگاه هم وضعیت آنها را در خیابان برای دیگر راننده‌ها مشخص و عیان می‌کند. برای رانندگانی که دست به این خلاف زده‌اند. هنوز جریمه خود را پرداخت نکرده‌اند. مشکلات اجتماعی نیز به وجود می‌آید.

منبع: بهداشت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا