اخبار اجتماعی

ثبت نام حج عمره چه زمانی آغاز می‌شود؟

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: موانع عملی عمره مفرده برای اعزام زائران برداشته شد.

به گزارش در لحظه، محمدمهدی اسماعیلی با اشاره به برقراری سفرهای عمره مفرده اظهار کرد: با اعزام نمایندگان بانک مرکزی و سازمان حج و زیارت به عربستان صعودی، موانع عملی برای برقراری سفرهای عمره، برداشته شد.

وی ادامه داد: طی روزهای آینده فراخوان ثبت‌نام زائران اعلام می‌شود تا اعزام زائران عمره آغاز شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسماعیلی، پیش از این هم با بیان اینکه تلاش بر این است که انتهای آذرماه اعزام زائران آغاز شود، گفت: درباره آنچه مربوط به ماست، آمادگی لازم وجود دارد اما به دلیل اینکه بعد از چند سال وقفه این امر محقق می‌شود امیدواریم تا پیش از آغاز حج واجب بتوانیم 350 تا 400 هزار نفر را برای عمره مفرده اعزام کنیم.

روند رضایت بخش مذاکرات با عربستان

در روزهای اخیر نمایندگان سازمان حج و بانک مرکزی برای فراهم کردن زمینه تشرف زائران عمره و مذاکره با سعودی‌ها در عربستان حضور یافتند که روند این مذاکرات نیز رضایت‌بخش اعلام شد.

اعزام زائران ایرانی به عمره مفرده از سال 1394 متوقف شد اما با ازسرگیری روابط ایران و عربستان توافقاتی مبنی بر برقراری مجدد این سفرها صورت گرفته است.

بعد از اعلام قطعی ازسرگیری سفرهای عمره در نشست شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت نیز اعلام شد که با توجه به فراهم شدن مقدمات اولیه سفرهای عمره و حج زائرانی که سند اولویت‌دار در اختیار دارند برای پیش‌ثبت‌نام آمادگی داشته باشند.

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا