اخبار اجتماعی

توزیع شیر رایگان در مدارس به کجا رسید؟

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران درباره توزیع شیر در مدارس گفت: هم‌اکنون در مرحله توافقات نهایی با شرکت‌های پخش شیر هستیم و ۵۷۰ هزار دانش‌آموز در شهرستان‌های تهران دو بار در هفته شیر دریافت خواهند کرد.

به گزارش در لحظه، مسعود بهرامی؛ مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران امروز در یک برنامه تلویزیونی درباره توزیع شیر در مدارس اظهار کرد: مقدمات کار انجام و اعتبار به صورت کامل تأمین شده است. هم‌اکنون در مرحله توافقات نهایی با شرکت‌های پخش شیر هستیم. 570 هزار دانش‌آموز دبستانی در شهرستان‌های استان تهران به میزان دو بار در هفته شیر دریافت خواهند کرد.

وی افزود: یک میلیون بسته شیر در هفته باید میان مدارس ابتدایی توزیع شود. تلاش می‌کنیم طی امروز یا فردا کار انجام شود، روز گذشته آخرین گفت‌و‌گو را با شرکت‌های توزیع‌کننده داشتیم. تصور می‌کنم فرآیند توزیع شیر در مدارس با تأخیر زیادی همراه نباشد.اگر مدرسه‌ای در ضمیمه دوره پیش دبستانی داشته باشد. مشمول دریافت شیر هستند.

کمبود معلم با ورود نیروهای جدید رفع شد

بهرامی درباره کمبود معلم در مدارس گفت: در ابتدای سال تحصیلی به دلیل تأخیر در اعلام نتایج آزمون استخدامی و تدابیری که در سال‌های گذشته باید برای ورودی‌های دانشگاه فرهنگیان اندیشیده می‌شد. اما انجام نشد با مشکل کمبود معلم مواجه بودیم.

وی افزود: با اعلام نتایج آزمون‌های استخدامی بخش زیادی از مشکلات کمبود معلم حل شد. اکنون پذیرفته‌شدگان در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون آموزگاری و دبیری به مدارس اضافه می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: در آزمون استخدامی 6 هزار و 500 سهمیه استخدام معلم داشتیم. همچنین 1700 نفر فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان از مهر به مدارس اضافه شدند.

بهرامی با اشاره به اینکه برخی مواقع والدین پیام‌هایی را درباره کلاس‌های درس بدون معلم برای رسانه‌ها ارسال می‌کنند که قطعاً این موضوع را رد نمی‌کنیم. بیان کرد: این اتفاق طبیعی است چون در شهرستان‌های استان تهران 30 هزار کلاس درس فعال داریم. ممکن است برای برخی معلمان مشکلاتی ایجاد شود.  کلاس درس بدون معلم بماند در چنین شرایطی باید معلم دیگری را جایگزین کنیم. البته تا انجام مراحل، کلاس درس بدون معلم نمی‌ماند. مدیر و معاونان مدرسه، کلاس را اداره می‌کنند. اگر شرایط حاد باشد همکاران ادارات به مدرسه می‌روند.

توزیع اموال تکمیلی میان دانش‌آموزان مناطق محروم

بهرامی درباره طرح نسیم مهربانی گفت: اموالی که به هر دلیلی تشریفات قانونی تولید و ورود به کشور را رعایت نکرده باشند توسط سازمان اموال تکمیلی توقیف می‌شوند، بخشی از این اموال در اختیار نهادهای حمایتی قرار می‌گیرد، طی رایزنی که از یک سال گذشته انجام شد مقرر شد تا سازمان اموال تکمیلی، کالاهایی را که در آموزش و پرورش مورد استفاده است ؛به منظور توزیع میان دانش‌آموزان کمتر برخوردار در اختیار ما قرار دهد.

وی افزود: این اموال را که شامل لوازم‌التحریر، پوشاک و ملزومات مدرسه‌ای است با قیمت بسیار کم در اختیار گرفتیم. در مکانی در شهرری تجمیع شد، پس از باز شدن بسته‌ها در مرحله نخست در اختیار 16 استان برای توزیع در میان مناطق کمتر برخوردار قرار گرفت.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا