اخبار سیاسی

اسرائیل و حماس به توافق رسیدند؟

یک مقام ارشد اسرائیلی ادعا کرد که در توافق مبادله گروگان‌ها پیشرفت‌هایی به دست آمده و ممکن است توافق آزادی اسرا ۴۸ تا ۷۲ ساعت آینده اجرا شود.

به گزارش در لحظه، این مقام صهیونیست که به سمت و نام آن اشاره نشده به شبکه ای بی سی آمریکا گفت: کابینه جنگ اسرائیل عصر چهارشنبه جلسه‌ای را برای بحث در مورد توافق مبادله گروگان‌ها برگزار می‌کند.

در همین حال سازمان پخش رژیم صهیونیستی اعلام کرد مذاکرات پیشرفته‌ای میان حماس و اسرائیل در خصوص تبادل اسرا با میانجی‌گری قطر و آمریکا جریان دارد. براساس گزارش این شبکه خبری، گام نخست این تبادل اینگونه است که اسرائیل کودکان اسیر فلسطینی را در مقابل کودکان اسرائیلی اسیر نزد حماس آزاد می‌کند.

در همین راستا، «رونین بار» رئیس سرویس امنیت عمومی رژیم صهیونیستی (شاباک) سه‌شنبه شب برای دیدار با مقامات مصری و رایزنی در خصوص تبادل اسرای اسرائیلی راهی مصر شد.

در مسیر دست‌یابی به توافق برای آتش‌بس انسانی در غزه و مبادله اسرا

همچنان مذاکره برای آزادی اسرای اسرائیلی بدون پیشرفت قابل توجهی پابرجاست و در همین راستا، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه بدون ذکر جزییات گفت: من هر روز مشغول گفتگو با افراد دخیل در مذاکرات آزادسازی گروگان‌ها هستم. معتقدم آزادی آن‌ها اتفاق خواهد افتاد اما نمی‌خواهم وارد جزئیات شوم.

در همین ارتباط، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی ضمن طفره از پاسخ دقیق به سؤالات درباره زمان آزادی این اسرا اعلام کرد: در صورتی که نتیجه ملموسی برای اطلاع رسانی وجود داشته باشد آن را اعلام خواهیم کرد.

قطر در این باره اعلام کرد که شرایط بحرانی در غزه تلاش میانجی‌ها برای آزادی شماری از اسرا و تضمین برای توقف درگیری مؤقت در نوار غزه را با مشکل روبه رو می‌کند.

این درحالی است که عزت الرشق عضو دفتر سیاسی جنبش حماس اعلام کرد که دشمن صهیونیستی همچنان در حال تعلل و کارشکنی در مسیر دست‌یابی به توافق برای آتش‌بس انسانی در غزه و مبادله اسرا است.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا