سرویس اجتماعی

هلال احمر تهران در آماده باش کامل است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران گفت: تا مساعد شدن شرایط جوی به تمامی کوهنوردان توصیه می‌کنیم از صعود به ارتفاعات پرهیز کنند.

به گزارش در لحظه، فتحى مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران گفت: پس از دریافت هشدار‌های صادره از سازمان هواشناسی، در ۲۴ گذشته شاهد بارش قابل توجه باران و برف در نقاط مختلف استان تهران، بالاخص در ارتفاعات و محور‌های کوهستانی هستیم که جهت آمادگی هرچه بیشتر عوامل عملیاتی پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای و کوهستانی جهت امدادرسانی‌های احتمالی به هموطنان، نیرو‌های عملیاتی هلال احمر استان تهران تا اطلاع ثانوی در حالت آماده باش کامل قرار گرفتند.

او ادامه داد: به رانندگان توصیه می‌کنیم جهت پیشگیری از بروز حوادث جاده‌ای در شرایط بارندگی و لغزندگی، ضمن همراه داشتن زنجیر چرخ و حفظ فاصله طولی استاندارد با خودرو‌های روبرویی، پیش از آغاز سفر خود نسبت به بررسی وضعیت آب و هوایی مسیر تا مقصد، آگاهی لازم را کسب نمایند.

وی افزود: تا مساعد شدن شرایط جوی به تمامی کوهنوردان توصیه می‌کنیم از صعود به ارتفاعات پرهیز نمایند، زیرا با توجه به بارش برف در ارتفاعات، احتمال سقوط بهمن دور از انتظارنیست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا