اخبار اجتماعی

بازنشستگان دولت بخوانند: نحوه تمدید بیمه سلامت

مدیرکل بیمه‌گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت ایران گفت: تمدید اعتبار بیمه بازنشستگان دولت به هیچ وجه نیازمند مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان نیست.

جمشید شایانفر گفت: در صندوق کارکنان دولت قریب به ۱۲ هزار موسسه بیمه‌گذار داریم، که روند اعتباردهی به بیمه کارکنان دولت به این ترتیب است که به ازای هر لیست حق بیمه‌ای که در انتهای ماه از طرف موسسه بیمه‌گذار برای بیمه سلامت ارسال می‌شود، سامانه‌های بیمه به صورت خودکار ۲ ماه اعتبار بیمه شده را افزایش می‌دهد.

مدیرکل بیمه‌گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت ایران افزود: نکته حائز اهمیت در این زمینه، این است که اعتبار بیمه کارمندان دولت به پرداخت حق بیمه منوط نشده است و صرفا ارسال لیست در پایان ماه مورد تاکید است، بنابراین انتظار می‌رود که لیست مورد نظر در موعد مقرر به بیمه ارسال شود؛ لذا تمدید اعتبار بیمه کارمندان دولت به هیچ وجه نیازمند مراجعه حضوری آنان به دفاتر پیشخوان ندارد.

وی تصریح کرد: در شهریور ماه سال جاری از قریب به ۱۲ هزار موسسه بیمه‌گذار صرفا ۶۰ موسسه لیست را به موقع ارسال نکرده‌اند، به عبارت دیگر ۹۹/۵ درصد بیمه‌گذاران به موقع لیست حق بیمه کارکنان خود را ارسال کرده‌اند و تنها ۰/۵ درصد آنها به موقع فایل حق بیمه را برای بیمه ارسال نکرده‌اند. در راستای خدمت رسانی بهینه به کلیه بیمه شدگان صندوق کارکنان دولت از تمام مؤسسات بیمه‌گذار درخواست می‌گردد بموقع و در پایان هر ماه لیست حق بیمه کارکنان خود را به بیمه سلامت ارسال نمایند.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا