اخبار اجتماعی

داوطلبین کنکور بخوانند؛ آزمون ترمیم معدل برگزار می‌شود؟

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با تأکید بر ضرورت ایجاد فرصت برگزاری آزمون ترمیم معدل، گفت: بسیاری از داوطلبان انتظار دارند تا دی ماه شرایط برای برگزاری آزمون ترمیم معدل فراهم شود تا این نگرانی برای داوطلبان از بین برود.

به گزارش در لحظه، رضا حاجی پور با تأکید بر ضرورت برگزاری حداقل 2 مرتبه آزمون ترمیم معدل برای داوطلبان کنکوری، اظهار کرد: در شرایطی که با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای کاهش اضطراب داوطلبان کنکور دو مرتبه برگزار می‎شود چرا باید این اضطراب به آزمون ترمیم معدل منتقل شود.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علاوه بر این، هر داوطلب هر چند مرتبه که بخواهد می‌تواند در کنکور شرکت کند ولی این فرصت برای کسی که قصد ترمیم معدل دارد، فقط یک بار وجود دارد.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اعلام تصمیم وزارت آموزش و پرورش در محدودیت ترمیم معدل صرفاً برای یک بار، بعد از برگزاری امتحانات نهایی سال ١٤٠٢ صورت پذیرفته و بسیاری از داوطلبان عملا فرصت ترمیم معدل بعدی را به علت دیر اعلام نمودن این وزارتخانه از دست دادند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یادآور شد: جهت جلوگیری از تضییع حقوق داوطلبان و ایجاد فرصت رشد و کاهش فشار روانی بی مورد مطابق اهداف مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، فرصت ترمیم به تعداد حداقل سه یا چهار بار افزایش یابد تا این فرصت برای داوطلبان ایجاد شود. ضمن اینکه در این راستا رئیس کمیسیون آموزش مجلس نامه‎ای به وزیر آموزش و پرورش زده که انتظار داریم از وزارت آموزش و پرورش این موضوع پیگیری و مقدمات اجرایی آن انجام گیرد.

خانه ملت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا