اخبار اقتصادی

مشکلی در تامین و عرضه گوشت مرغ نداریم

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون گفت: با به‌کارگیری ظرفیت حداکثری واحدهای مرغداری، پتانسیل صادرات ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزارتن مرغ به بازارهای هدف وجود دارد.

به گزارش در لحظه، ارسلان قاسمی گفت: با توجه به جایگزینی مرغ به جای گوشت قرمز در سبد مصرفی خانوار، مصرف سالانه گوشت مرغ به ۲ میلیون و ۱۰۰ هزارتن رسیده است.

به گفته او، با احتساب جمعیت کشور سرانه مصرف گوشت مرغ در کشور ۲۳ کیلوگرم است که با توجه به تولید کنونی مرغ، مشکلی در تامین و عرضه نداریم.

قاسمی ظرفیت نصب شده صنعت مرغداری کشور را حدود ۳ میلیون تن اعلام کرد و افزود: بنابر آمار ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزارتن از ظرفیت صنعت طیور خالی است، از این رو باید شرایطی فراهم کرد تا با به‌کارگیری حداکثری ظرفیت تولید، بتوان این میزان را به بازارهای هدف صادر کرد تا تراز تجاری مرغ مثبت شود.

نیاز بازار گوشت مرغ تامین است اگر….

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون با بیان اینکه قیمت دستوری جوابگوی تنظیم بازار نیست، گفت: قیمت دستوری عامل فساد و رانت است، با قیمت گذاری دستوری مخالف هستیم و معتقدیم که در بازار رقابتی قیمت برمبنای مکانیزم عرضه و تقاضا باید صورت گیرد و همواره با تشدید نظارت، حذف دلالان غیرضرور و اصلاح نظام توزیع از عرضه با نرخ های بالا جلوگیری کرد.

او گفت: اگر ماهانه ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت بگیرد، نیاز بازار گوشت مرغ تامین است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا