اخبار اقتصادی

مشکلی در تامین مرغ نداریم

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: موضوع کاهش جوجه‌ریزی صحت ندارد و جوجه‌ریزی به اندازه کافی انجام شده و مشکلی بابت تامین مرغ نداریم.

به گزارش در لحظه، محمدابراهیم حسن‌نژاد در هشتمین نمایشگاه خوراک دام و طیور و آبزیان با اشاره به اهمیت تغذیه در صنعت دام و طیور گفت: تغذیه در دام و دامپروری موضوع مهمی است که حتی بنا به نظر دانشمندان بر ژنتیک نیز اثر می‌گذارد.

وی ادامه داد: امروزه پرداختن به تولید محصولات کشاورزی خصوصا خوراک دام به جهت اینکه در منطقه خشک و نیمه خشک هستیم از اهمیت به خصوصی برخوردار است.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به وضعیت تولید مرغ در کشور اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم به اندازه نیاز کشور مرغ تولید کنیم، باید ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی داشته باشیم چون روند استفاده از گوشت سفید به شدت رو به رشد است و مردم تمایل بیشتری به استفاده از مرغ و تخم مرغ دارند.

وی اضافه کرد: برای تولید ۱۳۰ میلیون جوجه باید مراکز مرغ مادری را تقویت کنیم و به اندازه کافی مرغ مادر داشته باشیم تا بتوانیم مرغ گوشتی تولید کنیم. متاسفانه در این بخش نواقصی وجود دارد و در بخش مرغ اجداد نیز شرایط به همین صورت است، اما این نواقص برطرف شده و میانگین ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام شده است.

حسن نژاد تصریح کرد: موضوع کاهش جوجه‌ریزی که برای برخی نمایندگان پیامک شده بود صحت ندارد. جوجه‌ریزی به اندازه کافی انجام شده و مشکلی از بابت تامین مرغ نداریم.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا