اخبار اجتماعیسرگرمی

این تالاب به رنگ صورتی درآمد

به‌تازگی رنگ صورتی غیرمعمول تالابی در هاوایی توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرده است وکارشناسان می‌گویند، این تالاب احتمالا به‌دلیل خشکسالی اخیر به این رنگ درآمده است.

به گزارش در لحظه، چند روز گذشته اهالی جزیره مائوئی در هاوایی متوجه شدند رنگ تالاب کیالیا به رنگ‌های غیرمعمول صورتی و بنفش درآمده‌ است و بسیار شگفت‌زده شدند.

ترویس مورین یکی از شهروندان هاوایی وقتی مشغول رانندگی در اطراف این تالاب بود، متوجه رنگ عجیب آن شد. او فورا با استفاده از پهپاد کوچک خود، از نمای بالای تالاب عکس گرفت و آن را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت.

بنابه گفته متخصصان محیط‌زیست آمریکا، این تالاب حدود ۲ هفته است به رنگ صورتی درآمده است و این تغییر رنگ، ناشی از افزایش تعداد هالوباکتری‌های موجود در آن است. مدتی است این منطقه دچار خشکسالی شده و به‌دلیل نبود بارش کافی، محتوای نمک تالاب به‌شدت افزایش یافته است. شوری آب هم به‌نوبه خود موجب رشد سرسام‌آور هالوباکتری‌ها شده است. هالوباکتری‌ها با نام باکتری‌های نمک‌دوست شناخته می‌شوند.

این متخصصان براین باورند آب این تالاب سمی نیست، با این‌ حال نمونه‌ای از این آب را برای آزمایش به دانشگاه هاوایی فرستاده‌اند.

منبع:upi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا