چهره های ایرانی

بیوگرافی سارا و نیکا؛ دوقلوهای پایتخت

سارا و نیکا فرقانی اصل متولد ۸ مرداد ۱۳۸۳ در تهران و ساکن سوئد هستند.

به گزارش سرویس اخبار چهره های ایرانی درلحظه، سارا و نیکا فرقانی اصل متولد ۸ مرداد ۱۳۸۳ در تهران و ساکن سوئد هستند. این دو خواهر بازیگر هنوز یکساله نشده بودند که وارد عرصه بازیگری شدند و با سریال پایتخت به شهرت رسیدند. آن ها در حال حاضر در سوئد زندگی می کنند. نکته جالب در مورد سارا و نیکای سریال پایتخت اینکه نیکا یک دقیقه از سارا بزرگتر است.

بیوگرافی سارا و نیکا فرقانی اصل

سارا و نیکا فرقانی اصل، به همراه پدر و مادرشان ساکن استکهلم سوئد هستند و از کودکی وارد فصل اول سریال پایتخت شدند.

سوئد، پایتخت سرد اسکاندیناوی، از مقاصد محبوب مهاجرت و تحصیل ایرانیان در نیم قرن اخیر بوده و هم اکنون بیش از یک صد هزار تن از هموطنان در شهرهای این کشور زندگی می کنند.

سارا و نیکا در مدرسه ای در اوپسالا سوئد که نزدیک استکهلم است، مشغول به تحصیل هستند. مادر سارا و نیکا، نسرین جلالی است. پدرشان هم فوتبالیست بود که سابقه بازی در تیم های عقاب و راه آهن دارد.

نحوه ورود سارا و نیکا فرقانی به پایتخت

آقای رسول حاتمی بر اساس شناختی که از این خانواده در سریال دوباره زندگی داشت، آنها را برای بازی در سریال پایتخت به سیروس مقدم معرفی کرد و پس از تست دادن در دفتر برزو نیک نژاد (فیلمنامه نویس) برای نقش دوقلوهای پایتخت انتخاب شدند.

اینستاگرام سارا و نیکا فرقانی اصل

سارا و نیکا سریال پایتخت قبلاً تصاویر سوئدگردی های خود را در اینستاگرامشان منتشر کرده بودند که گویا آن ها را حذف کرده اند. به هر حال، سارا و نیکا سریال پایتخت احتمالاً به دلیل زندگی و تحصیل در اوپسالا سوئد، فرصت نقش‌آفرینی در دیگر سریال های نوروزی یا حتی فیلم های سینمایی را در داخل کشور نداشته باشند.

در ماه ژانویه سال ۲۰۱۵، بخش فارسی زبان رادیو سوئد از سارا و نیکا دعوت کرد تا در مصاحبه ای، درباره نقش‌آفرینی خود در سریال پایتخت بگویند که عکس آن را در بالا مشاهده می کنید.

علایق سارا و نیکا فرقانی

سارا و نیکا در مصاحبه های گوناگونی که با رسانه ها داشتند، همواره در پاسخ به این سوال که علاقه ای به بازیگری دارند پاسخ داده اند در حال حاضر هنوز تصمیمی نگرفته اند و دوست دارند درس خواندن را ادامه دهند. نیکا به دامپزشکی علاقه زیادی دارد و عکس های زیادی از سارا و نیکا در کنار سگ های مختلف منتشر شده است.

اولین تجربه بازیگری در هشت ماهگی

سارا: اولین بار وقتی هشت ماهه بودیم در سریال «دوباره زندگی» بازی کردیم. از اون موقع چیزی به یاد نداریم. اما مامان مون می گه آقای رسول حاتمی که اون زمان، ما رو از «دوباره زندگی» می شناخت و آشنایی نزدیکی هم با گروه پایتخت داشت، وقتی برای سریال «پایتخت» دنبال دوقلو بودن ما را به آقای مقدم معرفی کرد و بعد از اینکه به دفتر رفتیم برزو نیک نژاد از ما تست گرفت و برای نقش دوقلوهای پایتخت انتخاب شدیم.

نیکا: بعد از حضور در پایتخت ۲، ما برای تحصیل و زندگی با مامان و بابامون به کشور سوئد رفتیم. اوایل حضور در مدرسه سوئد برایمان سخت بود. اما به سرعت دوستان زیادی پیدا کردیم و الان کلی دوست سوئدی داریم.

وقتی دوقلوهای شیرگاهی جای سارا و نیکا فرقانی را گرفتند
سارا: این ماجرا گذشت تا اینکه ما برای حضور در پایتخت ۴ کاملا آماده بودیم که یک دفعه شنیدیم قرار است یک دوقلوی شیرگاهی نقش سارا و نیکا رو بازی کنند. اون لحظه خیلی ناراحت شدیم اما مامانمون می گفت خیلی خوبه که دو تا بچه دیگه که اونا هم دوستای ما هستن، قراره بازی کنن و از این بابت خوشحال هستن. ولی ما چون پایتخت رو خیلی دوست داشتیم دلمون می خواست نقشمون رو خودمون بازی کنیم.

بازگشت سارا و نیکا به سریال پایتخت

نیکا: ما حضورمون رو دیگه منتفی می دونستیم اما بعد چند روز آقای تنابنده که هنوز هم برای ما بابای قصه است، با مامانمون تماس گرفت و ازش خواست که بیاییم ایران. بابا محسن می گفت قبل اینکه ما به دنبال دوقلو باشیم، خانم غفوری چند بار از طریق وایبر با شما تماس گرفته که جواب ندادین! این موضوع برای زمانی بود که خط های وایبری در سوئد دچار مشکل شده بود و ما اصلا متوجه نشدیم که ایشون تماس گرفتن.

داستان درس خواندن سارا و نیکا در سوئد

سارا: روال مدرسه های اونجا به این شکل بود که برای ملیت های مختلف، یک کلاس وجود داشت؛ مثلا یک کلاس برای ایرانی ها که ما در اون کلاس درس می خونیم و بعد از اینکه مدتی از حضورمون گذشت به صلاحدید معلم مون کلاس های زبان سوئدی رو هم شروع کردیم و به این ترتیب زبان مشترک ما با بچه های دیگر از ملیت های مختلف، سوئدی خواهد شد.

نیکا: قبل از سفر به ایران برای حضور در پایتخت ۴، فصل امتحاناتمون بود که برای اینکه امتحانات با سفرمون به ایران تداخلی پیدا نکنه، مامان مون با مدیر مدرسه صحبت کرد و از معلممون خواست تا قبل از موعد اصلی امتحان ها، از من و سارا امتحان بگیرن. حدود یک ماه ما به صورت فشرده درس خوندیم و امتحان دادیم که برای حضور در پایتخت ۴ آماده باشیم. با وجود اینکه تو اون یک ماه خیلی سختی کشیدیم اما به عشق پایتخت همه اون مشکلات رو تحمل کردیم.

استقبال پایتختی ها از سارا و نیکا در فرودگاه

سارا: زمانی که رسیدیم به فرودگاه امام خمینی، بعد از اینکه وارد سالن شدیم، دیدیم که گروه تصویربرداری پایتخت به استقبال ما اومدن و تصاویری از لحظه ورود ما به ایران گرفتن و گفتن که قراره در پشت صحنه سریال پخش بشه.

صحبت های مادر سارا و نیکا فرقانی اصل

خانم جلیلی، مادر سارا و نیکا که حسابی دلتنگ دوقلوهایش است، گفت: دوری از بچه ها برایم بسیار سخت است. اما خب به این دلیل که خودشان خیلی دوست داشتن در پایتخت حضور داشته باشن و همچنین مادر خودم که بیمار هستن و سارا و نیکا را خیلی دوست دارن، راضی شدم که بچه ها را همراه با دایی شان به ایران بفرستم. بچه ها را بعد از خدا به کل گروه سپردم و خدا را شکر که شنیدم حواس شان به سارا و نیکای من هست.

جایگزین های سارا و نیکا در سریال پایتخت

از چند وقت پیش، خبر هایی مبنی بر حذف سارا و نیکا فرقانی از فصل جدید سریال پایتخت در فضای مجازی مطرح شده است.

سلفی جدیدی از جایگزین های سارا و نیکا در سریال پایتخت در فضای مجازی منتشر شده و با اسم سلفی دوقلوی های پایتخت در فضای مجازی دست به دست می شود.

منبع: روزیاتو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا