اخبار سیاسی

بیمارستان معروف غزه در حال تخلیه است

مدیرکل وزارت بهداشت غزه گفت: ما اکنون به سمت جنوب غزه در حال حرکت هستیم و صحنه‌هایی که می‌بینیم بسیار وحشتناک است.

به گزارش در لحظه، به گزارش شبکه شرق، مدیرکل وزارت بهداشت غزه با بیان اینکه اشغالگران خواستند تا مجتمع پزشکی الشفاء را از بیماران و مجروحان تخلیه کنیم، گفت: 5 پزشک برای نظارت بر عملیات هماهنگی خروج مجروحان همچنان در این مجتمع هستند.

به گزارش الجزیره، مدیرکل وزارت بهداشت غزه با بیان اینکه 5 پزشک و 120 مجروح از مجموع 650 مجروح در داخل مجتمع پزشکی الشفاء حضور دارند، گفت: ما اکنون به سمت جنوب غزه در حال حرکت هستیم و صحنه‌هایی که می‌بینیم بسیار وحشتناک است.

وی با اشار به اینکه کودکان نارس همچنان در داخل بیمارستان هستند و ما با صلیب سرخ جهانی درباره آنها در ارتباط و تماس هستیم، گفت: تا به این لحظه، 2 کیلومتر را پیاده طی کرده‌ایم و منطقه کاملا تخریب شده است، ما صدای مجروحان را می‌شنویم اما قادر به کمک به آنها نیستیم و مردم در حال جان دادن هستند.

مدیرکل وزارت بهداشت غزه اظهار داشت: سربازان اشغالگر در داخل بیمارستان به این طرف و آن طرف می‌رفتند و تک‌تیراندازهایشان در همه جا مستقر شده بودند.

در همین ارتباط، ناظر بخش اورژانس مجتمع پزشکی الشفاء هم با بیان اینکه ارتش اسرائیل خواهان ترک بیمارستان شده اما همه نتوانستند از آن خارج شوند، گفت: وضعیت کادر درمان و بیمارستان بسیار وخیم است و آب و برق بیش از یک هفته است که قطع است، از آوارگان هم خواسته شد تا به سمت خیابان الوحده بروند اما بسیاری از کودکان و بزرگسالان نتوانستند به حرکت خود ادامه دهند.

شرق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا