اخبار اقتصادی

بورس در اولین روز هفته کاهشی شد

بازار سرمایه پس از آن‌که در ساعات اولیه امروز با افزایش مواجه شد در ادامه روند کاهشی به خود گرفت و نهایتا شاخص کل با ۲۳۱۴ واحد کاهش به ۲ میلیون و ۲۰ هزار واحد رسید.

به گزارش در لحظه، بازار بورس اوراق بهادار تهران پس  از دو روز کاری آخر هفته قبل که با رشد همراه بود، اولین روز هفته جاری را کاهشی آغاز کرد.

امروز شاخص کل ۲۳۱۴ واحد کاهش یافت و در عدد دو میلیون و ۲۰ هزار و ۱۷ واحد ایستاد. این در حالی است که در ساعات اولیه نماگر بازار سرمایه رو به بالا بود اما در ادامه با مقداری فشار فروش مواجه شد و نهایتا منفی به کار خود پایان داد.

شاخص کل هم‌وزن نیز ۴۹۳ واحد کاهش پیدا کرد و به ۷۰۵ هزار و ۷۳۱ واحد رسید.

امروز ۳۲۱ هزار و ۸۴۷ معامله به ارزش ۴۵۶۷ میلیارد تومان در بازار بورس صورت گرفت.

فولاد، اخابر، شستا، شتران، شپنا، نوری و شبندر بیشترین تاثیر را بر شاخص داشتند که بجز اخابر و نوری، سایر نمادها قرمز شدند. همچنین ثامان، کترام، های‌وب، سصفها، کسرا، شستا و خسگتر نمادهای پرتراکنش بازار امروز بودند که بجز ثامان و های‌وب، بقیه منفی به کار خود پایان دادند.

امروز شاخص کل بازار فرابورس هم با ۹ واحد کاهش به ۲۵ هزار و ۱۰۳ واحد رسید.

با این حال، تعداد نمادهایی که تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند زیاد بود. وسپهر و آریا بیشترین تاثیر منفی را در شاخص ایجاد کردند. در مقابل، فصبا، بپیوند، مادیرا، انتخاب، آریا و بمولد مثبت شدند. همچنین فصبا، کرومت، بمولد، کرمان، سبزوا، فرابورس و ترود از نمادهای پرتراکنش بازار فرابورس بودند.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا