اخبار اقتصادی

اعضای جدید هیات مدیره بانک آینده معرفی شدند

باتوجه به انتقال حق رای سهام مازاد بانک آینده به وزارت اقتصاد، اعضای جدید هیات مدیره این بانک تعیین شدند.

به گزارش در لحظه، مجمع عمومی فوق العاده بانک آینده دیروز ( 6 آذرماه 1402). به منظور تعیین هیات مدیره بانک با حضور اکثریت سهام‌داران. نمایندگان وزارت امور اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی برگزار شد.

با توجه به مصوبه شورای پول و اعتبار، 60.3 درصد سهام بانک آینده به عنوان سهام مازاد شناسایی و حق رای آن طبق ماده ۵ قانون. اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، به وزارت امور اقتصادی محول شده است.

وزارت اقتصاد در انجام تکلیف قانونی خود، در گام اول مجامع عمومی سالیانه بانک آینده که از سال‌ 1397 بلاتکلیف مانده بود. را برگزار و صورت های مالی حسابرسی شده سال های ۹۷ تا ۹۹ را به تصویب رساند. روز گذشته نیز با برگزاری مجمع عمومی فوق العاده. اعضای جدید هیات مدیره بانک آینده مشخص شدند.

اعضای جدید هیات مدیره

در جلسه دیروز مجمع، به پیشنهاد وزارت اقتصاد بهمن اسکندری، مجتبی کحالی، محسن خوارزمی و علی اکبر عابدینی به‌عنوان اعضای جدید هیات مدیره تعیین شدند. علی جباری نیز از طرف سهامدار عمده به جمع اعضای هیات مدیره بانک ملحق شد.

در جلسه دیروز همچنین با توجه به جابجایی های صورت گرفته در سهام، حق رای در اختیار وزارت اقتصاد به حق رای ناشی از ۵۲ درصد سهام کاهش یافت.

منبع: شادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا