اخبار ورزشی

چرا این بازیکن به تیم ملی دعوت نشد؟

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری گفت: رکوردهای کیانوش رستمی خوب نبود که بخواهیم او را به تیم ملی دعوت کنیم.

به گزارش در لحظه، نواب نصیرشلال سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری درباره اعلام اسامی ملی‌پوشان اعزامی به مسابقات قطر کاپ و اهمیت این رقابت‌ها اظهار داشت: این رویداد یکی از مراحل اصلی گزینشی المپیک است و حضور آنهایی که می‌خواهند در المپیک شرکت کنند، در آن الزامی است. با توجه به اهمیت این موضوع، برنامه‌ریزی لازم را انجام داده‌ایم تا نفرات مدنظر در این مسابقات شرکت کنند.

وی درباره عدم دعوت از کیانوش رستمی پس از اظهار نظرهای این ورزشکار در فضای مجازی گفت: موضوع اصلی برای ما رویداد پیش‌رو و حضور نفرات در آن و بحث آماده‌سازی آنها است. با این وجود مسائلی در فضای مجازی از سوی این ورزشکار مطرح شد و او درخواست ‌هایی را داشت. رستمی درخواست تمرین کرد و گفت که تمرینات خوب و حرفه‌ای را دنبال می‌کند. ما هم خواستیم که در رکوردگیری شرکت کند و در حد حریفانش وزنه بزند، اما وزنه‌هایی که او زد و در حد ۱۰۰ و ۱۲۰ کیلوگرم بودند، واقعاً عجیب بود. آیا با این رکوردها می‌توان یک نفر را به اردو دعوت کرد؟

نصیرشلال درخصوص اینکه آیا امکان اضافه شدن نام رستمی به لیست اعزامی وجود داشت یا خیر؟ عنوان کرد: لیست بلند نفرات ۳ تا ۴ ماه قبل از هر مسابقه به فدراسیون جهانی و کمیته مسابقات ارسال می‌شود. در آن زمان که لیست را فرستادیم، رستمی هنوز در فضای مجازی فعالیت نکرده و صحبت‌هایش را مطرح نکرده بود. او اخیراً در فضای مجازی فعالیت کرده و درخواست‌هایی را از سران قوا کرده تا در مسابقه شرکت کند، اما زمان ثبت‌نام گذشته است. ما با وجود از دست رفتن زمان، مکاتباتی با فدراسیون جهانی و کمیته مسابقات داشتیم، اما آنها نیز موضوع اضافه شدن نام وزنه‌بردار جدید را رد کردند. ضمن اینکه شرایط رکوردگیری او اصلاً خوب هم نبود.

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری گفت: متاسفانه روی موضوع فعالیت ورزشکاران زیر نظر کادر فنی، حمایتی در سال‌های قبل صورت نگرفته است؛ چه در رسانه‌ها، چه در وزارت ورزش. در واقع دخالت‌هایی می‌شد و از کادر فنی در این باره حمایت صورت نمی‌گرفت. چند کادر فنی در طول سال‌های قبل با این موضوع دچار مشکل بودند و همان شرایط باعث شده تا الان نیز انتظار رقم خوردن دوباره‌اش از سوی ورزشکار به وجود بیاید. من معتقدم که هر ورزشکاری باید در اردو باشد و زیر نظر کادر فنی به تمریناتش ادامه بدهد. ما با این مسئله کنار نیامدیم. او شرایطی در گذشته داشته و سعی کرده بر آن از طریق فشارهای سیاسی و بیرونی پافشاری کند، اما زیر بار این فشارها نمی‌رویم.

همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا