اخبار خودرو

آغاز تولید اولین خودروی برقی در کشور

شرکت خودرو برقی نوین ماهان که با نام تجاری نبکا فعالیت خود را انجام می دهد، به تازگی تولید رسمی اولین خودروی برقی و هوشمند را در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم آغاز کرده است. ET5 اولین خودروی برقی و هوشمند در بازار ایران است که تولید انبوه را تجربه می کند.

به گزارش در لحظه، به نقل از روابط عمومی نبکا، از سال گذشته یک خودروی شاسی بلند برقی در خیابان های تهران و مناطق مختلف کشور در حال تست شرایط مختلف آب و هوایی دیده می شد. که نشان از جدیت و اراده جمعی در عرضه خودروی برقی می داد. اما اطلاعات چندانی از زمان عرضه این خودرو وجود نداشت.

اما در هشتم آبان ماه ۱۴۰۲ رویدادی کم نظیر در صنعت خودروی کشور رقم خورد. نحوه برگزاری و رونمایی از خودرو که بسیار شبیه رویدادهای عرضه فناوری‌های نو در دنیا برگزار شد. نوید ارائه نه تنها یک خودرو که یک خودروی مبتنی بر آخرین تکنولوژی های صنعت خودروی برقی می داد. از برگزاری خلاقانه این رویداد که بگذریم، باید به برند نوپای نبکا بپردازیم.

شرکت خودرو برقی نوین ماهان با برند نبکا با سرمایه گذاری مشترک گروه صنایع خودروسازی کرمان و گروه صنعتی مپنا با هدف تولید و عرضه خودروهای برقی در کلاس های مختلف تاسیس شد. اولین محصول این شرکت بدون شک یکی از لوکس‌ترین و خاص‌ترین خودروهای مونتاژی کشور است. در واقع اولین خودروی تمام برقی هوشمند مونتاژی کشور است.

مشخصات نبکا

نبکا ET5 مجهز به سیستم خودران نسخه ۲.۵ بوده و خودرویی متصل (Connected) شناخته می شود. نبکا ET5 با سطح امکانات متفاوتی در بازارهای مختلفی از آسیا تا اروپا عرضه شده است. نسخه عرضه شده در ایران فول آپشن ترین مدل این خودرو است. با استاندارد روز اروپا در ایران عرضه می شود که در نوع خود در میان مونتاژی ها کم نظیر است.

این پروژه که با وسواس بسیار از سوی دو مجموعه بزرگ صنعتی انتخاب شده است. در هفته گذشته تولید آزمایشی را پشت سر گذاشته. و از اول آذر ماه وارد فاز تولید انبوه میشود. در حقیقت جدی ترین پروژه خودروی برقی کشور توسط نبکا پا به بازار گذاشته است.

نبکا ET5 با دارا بودن ۷۲ کیلووات ساعت بیشترین ظرفیت باطری در بین خودروهای برقی معرفی شده توسط سایر خودروسازان بوده. با این باطری قادر به پیمایش ۵۲۰ کیلومتر است.

آخرین خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا