اخبار علم و فناوری

ارتباط صوتی با chatGPT رایگان شد

ثبت‌نام در ChatGPT بدون شماره موبایل ممکن شد؛ کاربران حالا می‌توانند فقط با ایمیل در ChatGPT ثبت‌نام کنند و به‌صورت صوتی با آن گفت‌وگو داشته باشند.

به گزارش در لحظه، یکی از مشکلات ChatGPT حداقل برای کاربران ایرانی، ثبت‌نام از طریق شماره موبایل بود؛ اما حالا امکان ثبت‌نام فقط با ایمیل فراهم شده است تا دیگر نیازی به خرید شماره مجازی وجود نداشته باشد. علاوه‌براین، امکان ارتباط صوتی با ChatGPT نیز اکنون به‌صورت رایگان در دسترس تمام کاربران قرار گرفته است. طبق گفته OpenAI، با وجود این قابلیت، کاربران می‌توانند روی آیکون هدفون نسخه موبایل ChatGPT ضربه بزنند و سپس از طریق صدای خود با این چت‌بات محبوب صحبت کنند و همچنین پاسخ‌های خود را به‌صورت صوتی دریافت نمایند.

تاکنون برای ثبت‌نام و استفاده از ChatGPT باید از شماره تلفن خود استفاده می‌کردید که با وجود عدم پشتیبانی از شماره‌های داخلی، کاربران ایرانی قادر به استفاده مستقیم از ChatGPT نبودند. اما اکنون هنگام ثبت‌نام با صفحه زیر مواجه خواهید شد که در آن فقط به آدرس ایمیل خود نیاز خواهید داشت.

OpenAI اولین‌بار در مهرماه قابلیت ارتباط برقرارکردن با ChatGPT از طریق صدا و تصویر را فراهم کرده بود، اما این ویژگی ابتدا فقط برای کاربران پولی این سرویس ارائه شد. اکنون این شرکت از طریق حساب خود در ایکس اعلام کرده که این قابلیت در دسترس تمام کاربران قرار گرفته است.

نسخه آزمایشی

ویژگی جدید ChatGPT درحالی به تمام کاربران ارائه شده که در چند وقت گذشته خبر شوکه‌کننده اخراج ناگهانی مدیرعامل این شرکت، یعنی «سم آلتمن» منتشر شد. در همین رابطه، OpenAI در پست مربوط به عرضه عمومی قابلیت صوتی چت‌بات خود، آن را با توجه به اتفاقات چند روز گذشته آزمایش کرده است. در این نسخه نمایشی، شخصی از ChatGPT سؤال می‌کند که: «شب طولانی برای تیم بوده و ما گرسنه هستیم. برای 778 نفر چند پیتزای 16 اینچی سفارش دهم؟» این تقریباً تعداد کل کارمندان OpenAI است که اخیراً تهدید کردند که اگر هیئت‌مدیره شرکت استعفا نکند، شرکت را ترک خواهند کرد.

«گرگ براکمن»، دیگر مدیر ارشد OpenAI که پس از برکناری آلتمن از سمت خود استعفا کرده بود نیز نسبت به عرضه عمومی قابلیت صوتی ChatGPT واکنش نشان داد و نوشت: «این قابلیت را امتحان کنید؛ تجربه ChatGPT را کاملاً تغییر می‌دهد.»

حالا ساعتی پیش در خبری اعلام شد که سم آلتمن دوباره به‌عنوان مدیرعامل به OpenAI برمی‌گردد و احتمالاً گرگ براکمن هم او به همراه او به شرکت برخواهد گشت.

دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا