اپلیکیشن و بازیاخبار اجتماعی

احراز هویت بازنشستگان خارج از کشور با “صبا “امکانپذیر شد

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحول سازمانی صندوق بازنشستگی کشوری از انتشار نسخه جدید و به روزرسانی شده نرم افزار «صبا» با هدف بهبود دسترسی بازنشستگان به خدمات و اطلاع رسانی سریع‌تر خبر داد.

به گزارش در لحظه، به نقل از صندوق بازنشستگی کشوری، وحید غلامرضایی، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحول سازمانی صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: در راستای اجرای برنامه‌های عملیاتی صندوق بازنشستگی کشوری و به منظور ارائه خدمات برخط از طریق فناوری‌های مبتنی بر گوشی‌های هوشمند، آخرین نسخه نرم افزار این صندوق با نام «صبا» به روزرسانی و منتشر شده است.

وی با اشاره به تفاوت‌های اصلی نسخه جدید «صبا» اظهار داشت: در نسخه جدید که در قالبی متناسب با شرایط استفاده بازنشستگان طراحی شده، امکانات مختلفی در نظر گرفته شده که از مهم‌ترین آنها «احراز هویت بازنشستگان خارج از کشور» به صورت برخط است که با دریافت مستقیم عکس و فیلم از بازنشسته انجام می‌شود و فعال سازی این بخش از طریق ایمیل فرد بازنشسته صورت می‌گیرد.

وی یادآور شد: با فعال شدن این امکان در نرم افزار صبا، بازنشستگان خارج از کشور دیگر نیازی نیست به دلیل تفاوت ساعت با ایران، حتماً در ساعت بخصوصی از طریق اسکایپ احراز هویت شوند. تنها کافی است که عکس و فیلم مورد نیاز را طبق دستورالعمل نرم افزار تهیه و ارسال کنند تا احراز هویت توسط کارشناسان صندوق بازنشستگی کشوری صورت گیرد.

ذخیره سازی حکم و فیش حقوق در نرم افزار

وی اضافه کرد: خدمات رفاهی، دریافت فیش و حکم بازنشستگی، آرشیو سوابق فیش و حکم و امکان ذخیره سازی آن در نرم افزار، پیام‌های اختصاصی اپلیکیشن به منظور خبررسانی آنی به استفاده کنندگان از صبااپ، ثبت نام و استعلام انواع تسهیلات مالی صندوق بازنشستگی کشوری، استعلام و درخواست صدور و ابطال گواهی کسر از حقوق، نظرسنجی در خصوص طرح‌ها، رویدادها، خدمات، جشنواره‌ها و سایر فعالیت‌ها و اقدامات صندوق از دیگر کارکردها و امکانات نسخه جدید این نرم افزار است.

مدیرکل برنامه ریزی و تحول سازمانی صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: در نسخه جدید، علاوه بر امکان پخش زنده تلویزیون، کانال‌های تعاملی جهت اطلاع رسانی فعالیت‌ها نظیر تالیفات بازنشستگان اهل قلم در کانالی با عنوان «کتاب_باز» یا پادکست‌های رادیو صبا در کانالی با عنوان «رادیو به وقت بازنشستگی» درن ظر گرفته شده و کانال‌های دیگری نیز با توجه به نیاز بازنشستگان به زودی ایجاد و قابل استفاده خواهد شد.

وی افزود: این کانال‌های تعاملی امکان درج نظر، پسندیدن پست‌ها یا شنیدن و مشاهده برخط رسانه‌های تولید شده را دارد که مشابه با شبکه‌های اجتماعی است.

امکان گفتگوی آنلاین

به گفته وی، ثبت درخواست‌های بازنشستگان به منظور پاسخگویی توسط مرکز پاسخگویی به ذینفعان و تماس مستقیم با مرکز ۲۵۰۰ و همچنین گفت و گوی برخط برای برطرف کردن اشکالات شیوه استفاده از نرم افزار صبااپ از جمله سایر بخش‌های نسخه جدید نرم افزار است.

غلامرضایی تاکید کرد که بخش گفت و گوی برخط نرم افزار صبا در راستای پاسخ به پرسش‌های استفاده کنندگان از نرم افزار راه اندازی شده و سایر درخواست‌ها و پرسش‌های حوزه بازنشستگی از طریق منوی درخواست خدمت پاسخ داده می‌شود.

در این گزارش اعلام شده است نسخه جدید نرم افزار صبا از طریق بخش اعلانات نسخه قدیمی، کافه بازار و گوگل پلی و نسخه وب قابل دریافت و استفاده است.

مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا