گجت ها

خبر خوش برای کاربران آیفون 14

استفاده رایگان از سرویس ارتباط ماهواره‌ای اضطراری (SOS) برای کاربران آیفون ۱۴ یک سال دیگر تمدید شد.

به گزارش در لحظه، اپل اعلام کرد که دوره‌ی استفاده رایگان از سرویس ارتباط ماهواره‌ای (Emergency SOS) را برای کاربران آیفون ۱۴ تمدید می‌کند. پیش‌از‌این، اپل تا دو سال پس از فعال‌سازی آیفون ۱۴ به کاربران این گوشی امکان می‌داد تا به‌رایگان از این سرویس استفاده کنند و قرار بود این مد‌ت‌زمان سال آینده به پایان برسد.

اکنون، تمام کاربران فعلی آیفون ۱۴ می‌توانند به‌مدت دو سال دیگر به‌رایگان از این سرویس استفاده کنند. اپل اعلام نکرده است که در صورت اتمام دوره‌ی رایگان، هزینه‌ی تمدید آن برای کاربران چقدر خواهد بود و انتشار این خبر بدین‌معنی است که این شرکت می‌خواهد هرگونه تصمیم‌گیری در این زمینه را به آینده موکول کند.

بر‌اساس بیانیه‌ی مطبوعاتی اپل، این دوره‌ی رایگان برای کاربران آیفون ۱۵ تمدید نشده است؛ چراکه کاربران آیفون ۱۵ هنوز در حال استفاده از دوره‌ی دو‌ساله‌ی رایگان خود هستند که در سپتامبر ۲۰۲۵ (شهریور و مهر ۱۴۰۴) منقضی می‌شود.

مهلتی برای قیمت گذاری این سرویس

مشتریان آیفون ۱۴ و آیفون ۱۵ از سپتامبر ۲۰۲۵ (شهریور و مهر ۱۴۰۴) شاهد منقضی‌شدن دوره‌ی رایگان سرویس ارتباط ماهواره‌ای خود خواهند بود. این کار به اپل زمان بیشتری می‌دهد تا درباره‌ی قیمت‌گذاری برای این سرویس‌ها تصمیم‌گیری کند.

سرویس ارتباط ماهواره‌ای از‌طریق ماهواره به کاربران گوشی آیفون این امکان را می‌دهد تا پیام‌های متنی کوتاه را حتی زمانی که خارج از محدوده‌ی وای‌فای یا شبکه‌ی موبایل هستند، به سرویس‌های اضطراری مجاور ارسال کنند. این سیستم به افراد اجازه می‌دهد تا در‌صورت بروز مشکل در مکان‌هایی که معمولاً راهی برای تماس با دیگران ندارند، کمک بگیرند.

همچنین، کاربران می‌توانند با استفاده از سیگنال ماهواره‌ای موقعیت‌ مکانی خود را در اپلیکیشن Find My به‌روزرسانی کنند. اپل با آیفون ۱۵ ویژگی ارتباط ماهواره‌ای را گسترش داد تا هنگام خرابی خودرو، تماس با امدادرسان‌ها را نیز شامل شود.

زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا