اخبار اجتماعی

آموزش به شیوه خلاق در “روز بدون کیف”

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: در روز بدون کیف آموزش تعطیل نیست؛ بلکه در واقع تلاش می‌شود با برنامه‌های خلاق و مدرسه محور برای دانش آموزان، مهارت‌های مختلف تقویت شود.

به گزارش در لحظه، علیرضا کریمیان مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، امروز در برنامه شهر آفتاب رادیو تهران، اظهار کرد: یک روز پر از شادی و نشاط با اجرای «طرح یک روز بدون کیف» در مدارس ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران رقم خواهد خورد.

وی ادامه داد: بعد از خانواده، مدرسه مهم‌ترین جامعه‌ای است که دانش‌آموزان بیشترین زمان را در آنجا می‌گذرانند، پس شرایط مدرسه باید با روند رشد جسمانی و روانی دانش‌آموزان همسو باشد و در مدرسه جنبش و تحرک و تعامل با محیط برای بچه‌ها فراهم شود.

کریمیان با بیان اینکه «طرح روز بدون کیف» در تمام مدارس ابتدایی مناطق نوزده گانه شهر تهران در روز سه شنبه ۳۰ آبان اجرا می‌شود، افزود: در روز بدون کیف آموزش تعطیل نیست؛ بلکه در واقع تلاش می‌شود با برنامه‌های خلاق و مدرسه محور برای دانش آموزان مهارت‌های مختلف از قبیل خیرخواهی، روحیه کار گروهی، صلح جویی، مهرورزی، درک متقابل و از این دست ویژگی‌ها برای بچه ها در محیط مدرسه تقویت شود.

فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا