اخبار اجتماعی

هشدار زرد آلودگی هوا برای پایتخت صادر شد

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار زرد افزایش آلودگی هوا در این استان خبر داد و گفت: شهروندان دارای بیماری زمینه‌ای، قلبی و تنفسی از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری کنند.

به گزارش در لحظه، حامد یزدی‌مهر مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بعد از ظهر سه‌شنبه از صدور هشدار زرد آلودگی هوا در استان تهران خبر داد. او اظهار کرد: طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی از عصر فردا چهارشنبه تا روز شنبه 11 آذرماه در نیمه جنوبی و مناطق مرکزی استان تهران با روند افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس روبرو خواهیم بود.

یزدی‌مهر با بیان اینکه طبق اعلام هواشناسی در تاریخ مذکور در صورت عدم مهار منابع آلاینده در بعضی ساعات کیفیت هوا در حد ناسالم برای تمامی گروه‌ها خواهد بود. گفت: کاهش ترددهای غیرضروری به ویژه برای سالمندان، کودکان، بانوان باردار و بیماران قلبی و تنفسی، پرهیز از فعالیت‌های ورزشی و طولانی مدت در فضاهای باز از توصیه‌های همیشگی و مکرر مدیریت بحران در مواقع آلودگی هواست.

وی در ادامه بر مدیریت منابع آلاینده ثابت و متحرک تأکید کرد. وی گفت: طبق ماده 4 قانون هوای پاک، تولید انواع وسایل نقلیه موتوری و واردات آن‌ها نیازمند. رعایت حدود مجاز انتشار آلاینده‌های اعلامی از سمت سازمان حفاظت محیط زیست است. و شماره‌گذاری انواع وسایل نقلیه موتوری اعم از داخلی و وارداتی. مستلزم رعایت حدود مجاز انتشار آلاینده‌های موضوع این قانون و أخذ تأییدیه سازمان حفاظت محیط زیست است. که ضروری است این قانون مورد توجه قرار داشته باشد.

نقش خودروهای فرسوده در ایجاد افزایش آلایندگی هوا

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در ادامه به نقش خودروهای فرسوده در ایجاد افزایش آلایندگی هوا اشاره نمود. وی بیان کرد: طبق ماده 8 قانون هوای پاک که تمامی سازوکارهای مواجهه با خودروهای فرسوده تعیین و تبیین شده. تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی مالک وسایل نقلیه موتوری اعم از سبک، نیمه‌سنگین، سنگین، موتورسیکلت مکلف هستند. وسایل نقلیه خود را پس از رسیدن به سن فرسودگی از رده خارج کنند.

یزدی‌مهر با اشاره به اینکه با صدور این هشدار ضمن ابلاغ به همه دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران. اعلام آماده باش نیز صورت گرفته است، افزود: به همه شهروندان و مخصوصاً افراد دارای بیماری‌های قلبی و ریوی توصیه می‌شود. در مواقع آلودگی هوا حتماً از ماسک استفاده کرده. و نوشیدن مایعات به خصوص شیر را فراموش نکنند.

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا