اخبار خودرو

عرضه 8 خودروی وارداتی در سامانه یکپارچه آغاز شد

چهارمین دور عرضه خودروهای خارجی صبح امروز با عرضه ۸ خودرو وارداتی در سامانه یکپارچه آغاز شد تا متقاضیان دور اول طرح فروش خودروهای خارجی اولویت‌های اول تا سوم خود را از میان محصولات عرضه شده انتخاب کنند.

به گزارش در لحظه، بر اساس اعلام رئیس سازمان توسعه تجارت، دور جدید عرضه خودروهای وارداتی با بارگذاری ۸ خودرو خارجی در سامانه یکپارچه از صبح امروز ۲۷ آبان آغاز شد. متقاضیانی که اسفند سال گذشته در اول طرح فروش یکپارچه خودروهای وارداتی، ثبت نام و اولویت‌بندی شده‌اند می‌توانند از امروز تا پایان وقت دوشنبه ۲۹ آبان با مراجعه به سامانه فروش یکپارچه به آدرس saleauto.ir برای انتخاب خودرو مورد نظرشان اقدام کنند.

به گفته مهدی ضیغمی، متقاضیان در این مرحله می‌توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی را انتخاب کنند. سامانه یکپارچه پیش از این سه بار دیگر برای عرضه خودروهای وارداتی بازگشایی شده که اولین نوبت آن اواخر مهرماه بود. طی سه نوبت گذشته تعدادی از متقاضیان، خودروی مورد نظر خود را طبق اولویت‌های انتخابی انتخاب کردند که تخصیص متناسب با ظرفیت موجود خودروها صورت گرفته و نتایج آن مشخص شده است.

به گفته رئیس سازمان توسعه تجارت و مدیر طرح واردات خودرو وزارت صمت، متقاضیان باید در انتخاب اولویت‌های خود دقت کنند چون خودروها بر اساس ظرفیت موجود به اولویت اول افراد اختصاص پیدا می‌کند.

۸ محصول عرضه شده در دور چهارم

در دور جدید عرضه ۴محصول برند هیوندای، ۲ محصول از برند تویوتا، یک مدل کیا و یک مدل خودرو از برند چینی دانگ‌فنگ برای انتخاب متقاضیان عرضه شده است. از میان ۸ محصول عرضه شده در دور چهارم، برای ۵ محصول قیمت پایه قطعی (در میادی ورودی) اعلام شده که هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص همچون بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودرو فرسوده، کرایه حمل و غیره به آن اضافه خواهد شد. ۳ محصول نیز با قیمت علی‌الحساب عرضه شده‌اند که قیمت پایه قطعی آنها پس از بررسی‌های لازم، از سوی سازمان حمایت اعلام خواهد شد.

در نخستین مرحله از طرح فروش یکپارچه خودروهای خارجی که اسفند پارسال اجرا شد. حدود ۳۱ هزار متقاضی برای دریافت خودرو واجد شرایط شناخته شدند که بر اساس اعلام وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت، تمامی این متقاضیان تا پایان آذرماه تعیین تکلیف و تعهدات وزارت صمت در قبال عرضه خودرو به این افراد ایفا خواهد شد.

منبع: همشهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا